Sunday 23 February 2020 | یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
بازدید: 148

بیمه‌ها قادر به حمایت از داروهای گرانقیمت نیستند

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، ایرج حریرچی درباره سیاست‌های وزارت بهداشت در حمایت از دارو‌های میلیاردی اضافه کرد: در سیستم بهداشتی درمانی پرداخت هزینه سنگین دارو به منظور درمان نهایی و عدم پرداخت هزینه‌های بعدی برای درمان است و در تلاش هستیم که همیشه بهترین راه برای معالجه انتخاب شود.

وی افزود: معیارهای وزارت بهداشت برای تهیه دارو موثر بودن، هزینه اثربخشی و تطابق آن با هزینه‌های کشور است چراکه اقتصاد کشور ما نسبت به اقتصاد کشور‌هایی نظیر آمریکا تفاوت‌های بسیاری دارد که این امر در روند اختصاص بودجه به تهیه دارو نیز تاثیر دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: برخی درمان‌های دارویی رایج در کشور ما به علت هزینه‌های بالا در کشور‌های تولید کننده دارو هم استفاده عمومی ندارد و با مشارکت خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد تهیه می‌شوند.

وی عنوان کرد: حمایت تشکل‌های مردمی از دارو‌های میلیاردی نیز بر اساس معیار میزان اثر بخشی دارو در درمان بیماری صورت می‌گیرد بنابراین حمایت مالی از دارو‌هایی که تاثیر ثابت شده‌ای ندارند و یا اثربخشی اندک و متوسطی در درمان بیماری دارند، امکان پذیر نیست.

حریرچی در پایان گفت: متأسفانه در فضای مجازی درمان برخی بیماری‌ها به واسطه بهره مندی از دارو‌های میلیاردی کشور‌های دیگر معرفی می‌شود و مخاطبان تحت تأثیر این اخبار، نسبت به تهیه دارو اقدام می‌کنند. این در حالی است که حتی درمان قطعی برخی از این دارو‌ها تائید نشده است.(میزان)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of