۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸

بیماران صعب‌‌العلاج‌ مناطق زلزله‌‌زده دارو می‌گیرند

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ‌ پزشک رامین حمیدی‌ فراهانی‌ افزود: صبح امروز‌ نخستین محموله‌ دارویی‌ تخصصی‌ ویژه بیماران صعب‌العلاج‌ به صورت هوایی به مناطق زلزله‌‌زده غرب‌ کشور ارسال شد‌ و هم‌اکنون بیمارانی که دارای نسخه هستند می‌توانند با مراجعه به بیمارستان صحرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در مجاورت بیمارستان شهدای سر پل ذهاب‌ استقرار دارد‌ داروهایشان‌ را دریافت‌ کنند‌.

وی ادامه داد: این داروها‌ شامل‌ نسخ‌ دارویی‌ ویژه بیماران صعب‌العلاجی‌ است که چند روز قبل‌ از طریق‌ مرکز بهداشت مربوطه در منطقه‌ سر پل ذهاب‌ به عنوان نیازهای‌ دارویی فوری‌ به تهران ارسال شد که همه این نسخ‌ در داروخانه آماده و صبح امروز با اولین پرواز‌ به سر پل ذهاب‌ ارسال شد، داروهایی‌ که مهمترین‌ آنها شامل نسخه‌های بیماران پیوندی‌، دیالیزی‌ است.

جانشین‌ فرمانده بهداشت و درمان آجا‌ همچنین‌ با اشاره به در دسترس‌ بودن سرم‌‌های ضد مار و عقرب‌گزیدگی‌ در مراکز درمانی سیار‌ ارتش در مناطق زلزله‌‌زده ادامه داد: با توجه به احتمال بروز موارد مار و عقرب‌گزیدگی به علت زلزله‌ اخیر سرم‌ها و پادزهر‌های لازم‌ با امکان تزریق‌ فوری‌ توسط‌ واحدهای‌ سیار‌ پزشکی ارتش‌ در مناطق زلزله‌‌زده محیا‌ است‌ ولی تاکنون هیچ‌ گزارشی مبنی بر موارد‌ مار و عقرب‌گزیدگی‌ ارائه نشده است.

وی افزود: هم‌اکنون‌ ۲ تیم ویژه‌ بهداشت محیط‌ به صورت سیار‌ و چرخشی‌ از طرف‌ ارتش در مناطق زلزله‌زده در حال ارائه خدمات به زلزله‌ زدگان هستند. برنامه‌ سم‌پاشی‌ محل اسکان و استقرار زلزله‌‌زدگان برای پیشگیری از گزش‌های ناشی از نیش حشرات‌ توسط این تیم‌های بهداشتی‌ تحت عنوان فاز پیشگیری در حال اجرا است.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of