Monday 9 December 2019 | دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
بازدید: 107

به مدیران جوان اعتماد کنید

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، زهرا ساعی بسته شدن پرونده مدیران دو و چند شغله‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های تابعه این وزارت خانه را گام مثبتی دانست و تصریح کرد: این اقدام قطعا در جهت به کارگیری نیروهای مستعد و جوان کمک حال است که مجلس شورای اسلامی به ویژه فراکسیون جوانان همواره بر آن تأکید داشت.

وی یکی از معضلات امروز کشور را موضوع اشتغال دانست و گفت: چنین اقدامات مثبتی می‌تواند با توجه به نرخ بیکاری موجود در کشور، امیدوارکننده باشد و شرایط را برای استفاده از نیروهای خوش فکر جوان مهیا کند.

این نماینده مردم در مجلس با یادآوری مصوبه مجلس مبنی بر منع به کارگیری بازنشستگان و همچنین منع به کارگیری افراد دو شغله در مجلس، اضافه کرد: آنچه در تصویب این قانون مد نظر نمایندگان مجلس بود، پایین آمدن سن مدیریتی در سازمان است و این نکته در جلساتی که در حضور رئیس جمهور برگزار شد نیز تأکید شد که هدف این قانون بهره گیری از نیروهای درون سازمان و پایین آمدن سن مدیریتی است نه ورود افراد جدید از بیرون به یک سازمان.

وی ادامه داد: در واقع با رعایت نظام اداری که در هر سازمان و نهاد و وزارتخانه‌ای وجود دارد می‌توان از افراد جوان در رده‌های بالای مدیریتی استفاده کرد و به عنوان نمونه فرد جوانی که مسئولیت رئیس اداره در نهادی دولتی دارد، تبدیل به مدیر کل و مدیرکل معاون شود؛ بنابراین ورود افراد جدید به داخل یک سازمان که شناختی به سازمان و وزارتخانه ندارد به روند کار ضربه می‌زند و این مساله باید مورد دقت همگان قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: چنین اقداماتی می‎تواند موجب بازیابی و بازسازی اعتماد مردم به دولت شود و موجب بروز تحرک و نشاط در کنار عدالت و انصاف خواهد بود. بنابراین کشور ما نیاز به دمیدن نفس‌های تازه دارد و ما دچار مساله قحط الرجال نشده‌ایم که بسیاری اصرار به دو یا چند شغله بودن دارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of