Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
بازدید: 457

بهره برداری و افتتاح طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در ۱۲ استان کشور

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) بهروز مرادی، در نشست خبری خود اظهار کرد: نیروگاه برق آبی سردشت تا پایان هفته جاری سنکرون شده و ۵۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌‌شود.

وی ادامه داد: بهره برداری و افتتاح طرحهای توسعه منابع آب و خاک در ۱۲ استان کشور که در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت در قالب ۶۱ طرح و ۱۲۰ پروژه در حال اجراست و چشم انداز مناسبی برای توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌‌شود و نقش مهمی‌‌ در ارتقا معیشت و فقرزدایی، آب شرب و صنعت و توزیع درآمد مناسب برای این مناطق ایجاد خواهد کرد.

مردای تصریح کرد: این پروژه‌ها استان‌های غرب کشور شامل ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، اردبیل، گلستان، سیستان و بلوچستان، خراسانهای جنوبی، شمالی و رضوی و استان خوزستان را در بر می‌‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اضافه کرد: دو طرح نیروگاه برق برق آبی ۱۰۰ مگاواتی ارس و نیروگاه سوله دوچر با ظرفیت تولید ۵/۴ مگاوات برق در آذربایجان غربی در قالب قراردادهای BOT در مرحله فراخوان سرمایه گذاری قرار دارد.

وی توضیح داد: طرح انتقال آب خزر با ایجاد ردیف مطالعه و اجرا در دستور کار شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران قرار گرفته است. هدف از اجرای این طرح انتقال سالانه ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب به شهرهای فلات مرکزی در استان سمنان برای مصارف شرب و صنعتی است. مطالعات اکوسیستم دریایی، اقتصادی، جنگل و محیط زیستی این طرح به پایان رسیده است. وی تاکید کرد: پکیج تامین منابع مالی در این پروژه حدود ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان با احتساب قیمت‌های سال ۹۸ هزینه مورد نیاز است.

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of