Saturday 22 February 2020 | شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
بازدید: 250

بهترین سازمان‌های امور داوطلبانه جهان

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از گودنت، از سازمان‌هایی که در جهان به انجام دادن کارهای داوطلبانه معروف شده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. گو اکو (GO ECO)

اگر نگران سیاره زمین و محیط زیست هستید، می‌توانید به این سازمان که سراسر جهان شعبه دارد، مراجعه کنید. این سازمان در زمینه محافظت از محیط‌زیست و حیات وحش، بسیار تلاش می‌کند.

۲. گلوبال سیتیزن یر (GLOBAL CITIZEN YEAR)

این سازمان در برزیل، اکوادور و سنگال، فعال است. این سازمان، دانشجویان ترم آخر دانشگاه‌ها را به مناطقی می‌فرستد که نیازمند کمک‌های مددکاری هستند.

۳. وان‌ورد ۳۶۵ (ONE WORLD 365)

این سازمان نیز که در بیشتر کشورهای جهان شعبه دارد، از افرادی که در سفر هستند، در امور مختلف اجتماعی دعوت به همکاری می‌کند و هر کس که مایل باشد، می‌تواند تعطیلات هدفمندی را در سفر تجربه کند.

۴. ووف (WWOOF)

این سازمان امور داوطلبانه هم در سراسر جهان مشغول به کار است و در زمینه تولید محصولات ارگانیک فعالیت می‌کند. افراد علاقه‌مند می‌توانند به این سازمان کمک کرده و در عوض از غذای ارگانیک تولیدی این سازمان بهر‌ه‌مند شوند.

۵. بوناک (BUNAC)

این سازمان در آمریکا، نیوزیلند، غنا، استرالیا، بریتانیا، چین و آفریقای جنوبی فعال است و در امور مربوط به برپایی اردوهای تابستانی و همچنین کار فعالیت می کند.

۶. گلوبال والنتیرز (GLOBAL VOLUNTEERS)

این سازمان هم که در سراسر جهان شعبه دارد و به نفع کودکان و جوانان و رفاه و سلامتی آنها فعالیت می‌کند.

۷. گو والنتورینگ (GO VOLUNTOURING)

این سازمان در واقع یک موتور جستجوی اینترنتی است و در سراسر دنیا به دنبال افرادی است که در پروژه‌های خیرخواهانه داوطلب می‌شوند.

۸. پراژکتز ابراد (PROJECTS ABROAD)

این سازمان نیز از افراد ۱۶ تا ۷۵ ساله دعوت به همکاری در پروژه‌های مختلف از معماری گرفته تا ساخت بناهای ورزشی و بیمارستانی می‌کند.

۹. ژئوویژنز (GEOVISIONS)

این سازمان هم که در کشورهای سراسر دنیا در امور مختلف فعال است، از جوانان خارجی برای انجام امور داوطلبانه کمک می‌گیرد و در عوض به آنها خدمات یادگیری زبان انگلیسی و البته مکانی برای زندگی ارائه می‌دهد.

مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of