Saturday 25 January 2020 | شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵
بازدید: 183

بصیرت افزایی بزرگترین دستاورد نیکوکاری است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بصیرت افزایی بزرگترین دستاورد نیکوکاری است و ارزش نیکوکاری و عمل خیر به آن است که جهت‌دار باشد‌.

 

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری سلامت آیت الله سید احمد علم الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار با برگزیدگان دوره اول و دوم جشنواره جایزه جهانی گوهرشاد اظهار کرد: بانوان با موقعیت اجتماعی و ارزشی که دارند، می‌توانند خیرات و برکات بسیاری را به نام خود ثبت کنند.

وی افزود: جشنواره جایزه جهانی گوهرشاد با همت بزرگان تاسیس شده و نتیجه همت تولیت آستان قدس رضوی است، این مراسم تنها به شناسایی و معرفی بانوان خیر محدود نشده، بلکه هدفش آن بوده است که خیرات جهت‌دار را به همگان معرفی کند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه عمده خیرات بانو گوهرشاد جهت‌دار بوده و به عنوان الگو معرفی می‌شود، گفت: در انقلاب اسلامی ایران، انجام عمل خیر به تنهایی ارزش تلقی نمی‌شود، چرا که جهت‌دار بودن عمل خیر آن را مهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در زمانی که شاهرخ به سلطنت رسید، بانو گوهرشاد همه کاره دربار شد، چرا که او فردی با کمال و سیاست مدار بود و توانسته بود شخص اول در نظام حکومت تیموری شود.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: امیر تیمور کشتار بسیاری علیه شیعیان داشت، ولی گوهرشاد خانم کوشید تا تمامی امکانات حکومتی را در راستای جبران جنایت امیر تیمور صرف کند و معارف شیعه را گسترش دهد.

وی ساخت مسجد گوهرشاد در کنار حرم مطهر رضوی را خیری جهت‌دار دانست و افزود: گوهرشاد آغا در تلاش بود تا معارف، فقه و احادیث شیعه را در سراسر جهان بسط دهد؛ این بانوی خیراندیش با انگیزه‌های انقلابی و سیاسی این اقدامات را انجام می‌داد و شهادتش نیز حرکت در این مسیر بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: خیرات و مبرات شما بانوان نیکوکار در حوزه فرهنگ و ادب، ایثار و شهادت، توسعه امداد و آموزش به عنوان خیر جهت‌دار قلمداد می‌شود، در واقع ارزش عمل خیر به جهت‌دار بودن آن است.

امام جمعه مشهد جایزه جهانی گوهرشاد را سرآغاز حرکت و انقلاب بانوان دانست و افزود: امروز بزرگترین دستاوردی که می‌توانیم برای امور خیر در نظر بگیریم، بصیرت افزایی در حمایت از جریان مستضعفان و حرکت علیه جریان استکبار است؛ استکبار پیش از آنکه حدود انسان‌ها را در اختیار گیرد، باید از میان برود.

آیت الله علم الهدی گفت: هر انسانی در طول حیات خود رشد و کمالاتی کسب می‌کند که برایش ذخیره آخرت است، ولی کمال معنوی بانو گوهرشاد روز افزون است، به این خاطر که نماز‌ها، عبادات و قیام‌های بسیاری در مستقلات و موقوفات این بانو صورت پذیرفته است.

وی عنوان کرد: مسجد گوهرشاد در جریان مشروطه، مبارزه با نظام دیکتاتوری رضاخان و پیش از انقلاب اسلامی ایران بسیار اثر گذار بوده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of