Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
بازدید: 610

بسیاری از داروها از هند و چین وارد کشور می‌شوند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، اکبرترکی در خصوص واردات دارو گفت: در حال حاضر در داخل کشور تولید دارو داریم و از آن حمایت می‌کنیم ولی چنانچه توانمندی تولید داخلی را به‌تنهایی نداشته باشیم با رعایت قوانین و فیلترهایی که باید دارو تائید شود از طریق تولید مشترک استفاده می‌کنیم.

اغلب بالک‌های دارویی از هند وارد می‌شود

ترکی با اشاره به وجود تحریم‌ها و احتمال اینکه کشورهای اروپایی در این زمینه در ایران سرمایه‌گذاری نکنند، افزود: بسیاری از بالک‌های دارویی ما از هند وارد می‌شود و لزومی ندارد که حتما واردات دارو از غرب انجام گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر مواد اولیه بسیاری از داروهای ما از چین و هند وارد می‌شود.

داروهایی که در بازار سیاه و ناصرخسرو به فروش می‌رسند داروهای کمیاب با تعداد کم هستند که شاید مردم نمی‌خواهند مشابه داخلی آن را استفاده کنند.

وی عنوان کرد: داروهایی که در بازار سیاه و ناصرخسرو به فروش می‌رسند داروهای کمیاب با تعداد کم هستند و به علت بالا بودن قیمت و غیرقابل دسترس بودن آنها در این بازار عرضه می‌شوند و شاید مردم نمی‌خواهند مشابه داخلی آن را استفاده کنند که این باعث بازار گرمی شده است.

ترکی بیان کرد: منکر تأثیر تحریم‌ها نیستیم و در این صنف نیز تاثیر خواهند گذاشت با این حال راهکارهای مقابله با آن را داریم و به نظر می‌رسد کمترین مشکل را در بحث و دارو داشته باشیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of