Friday 24 January 2020 | جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
بازدید: 474

برگزاری همایش سلول های بنیادی، سلول درمانی و پزشکی بازساختی/ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی

دبیر همایش سلول های بنیادی، سلول درمانی و پزشکی بازساختی گفت: جدیدترین دستاوردهای علمی در این همایش ارائه می شود.

دکتر مریم اسلامی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت در ارتباط با محورهای اصلی کنگره سلول های بنیادی، سلول درمانی و پزشکی بازشناسی اظهار داشت: سلول های بنیادی، سلول درمانی، پزشکی بازساختی و مهندسی بافت از موضوعات مهم در این کنگره است که توسط صاحبنظران و اساتید مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به ارائه تازه ترین های این حوزه در همایش سلول های بنیادی، سلول درمانی و پزشکی بازشناسی افزود: ژن درمانی تالاسمی، کاربرد نانو فیبرها بر اساس داربست های زیستی شیشه ای، کاربرد کلاژن در آسیب سیاتیک موش صحرایی، مسائل پزشکی باز ساختی و ضرورت آن در ایران و جهان از جمله مباحث بوده که در این کنگره مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

دبیر همایش سلول های بنیادی، سلول درمانی و پزشکی بازساختی تصریح کرد: سلول درمانی در بیماری های استخوانی، نورولوژیک، پوستی، بر اساس پزشکی فرد محور از مسائلی بوده که در این کنگره ارائه خواهد شد همچنین در همایش ۴ مهمان خارجی از کشورهای آمریکا، آلمان و انگلستان داریم.

 

اسلامی با اشاره به اینکه اتوبوس سیار جهت آشنایی شرکت کنندگان با سلول های بنیادی همراه با کارگاه های آموزشی در محل همایش حضور خواهد داشت گفت: دانش آموزان، اعضای هئیت علمی ها و مردم عادی می توانند در این همایش شرکت کنند.

این متخصص ژنتیک عنوان کرد: ژن درمانی در پژوهشگاه رویان در واقع در درمان بیماری های پوستی همچون pc و pd یا همان بیماری پروانه ای ژنتیکی پوستی، رفع چین و چروک و سوختگی ها قابل استفاده بوده همچنین  ارتوپدی سلول درمانی مربوط به آرتروز زانو و لگن، مشکلات قلبی، انواع نارسایی ها،  برخی بیماری های نورولوژی و کلیوی با روش ژن درمانی قابل رفع است.

 

وی با بیان اینکه ۲۴ رشته از گروه های  تخصصی و فوق تخصصی بالینی اعم از ژنتیک مولکولی، پزشکی زیست سلولی ملکولی، مهندسی بافت و علوم آزمایشگاهی همچنین رشته های  بالینی پوست و جراحی پلاستیک و…. در این همایش می توانند شرکت کنند، گفت: شرکت در این همایش ۸ امتیاز بارآموزی برای شرکت کنندگان دارد.

 

اسلامی با اشاره به جدید بودن این رشته برای درمان بیماران در داخل و خارج از کشور گفت: تمهیدانی از طرف وزارت بهداشت تدوین شده است تا این خدمات تحت پوشش بیمه قرار بگیرند همچنین در این همایش پزشکانی همچون دکتر آیتی سخنران و رییس بورد علوم سلولی کاربردی وزارت بهداشت و دکتر حمیدی رییس ستاد سلول های بنیادی علمی فناوری ریاست جمهوری حضور دارند.

 

دبیر همایش سلول های بنیادی، سلول درمانی و پزشکی بازساختی گفت: این همایش به همت مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با همکاری سازمان های علمی مانند پژوهشگاه رویان خون بند ناف و دانشگاه علوم پزشکی تهران در انیستیتیو پاستور ایران برگزار می شود.

 

وی افزود: همایش سلول های بنیادی، سلول درمانی و پزشکی بازساختی روز یکم و دوم خرداد ماه سال جاری در محل سالن همایش دانشگاه  آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران در خیابان شریعتی، خیابان خاقانی و در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی با حضور سخنرانان ملی و بین المللی برگزار می شود.

 

اسلامی یادآور شد: علاقه مندان برای ثبت نام به آدرس اینترنتی stemcellconference2017.ir مراجعه و یا با شماره ۲۲۶۱۸۵۲۶ تماس حاصل فرمایند.

کدخبرنگار۴۱۰۸۰۰

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of