Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
بازدید: 281

برگزاری بزرگداشت هنرمندان به مناسبت نصب سردیس آنها

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علیرضا تابش پس از بازدید از دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ویژه هنرمندان معاصر، گفت: برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین اقداماتی است که در سال‌های اخیر از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران رقم خورده است. این رویداد و روند شکل گیری پرتره مفاخر برای من از جذابیت ویژه ای برخوردار بود و شخصا از بازدید این رویداد لذت بردم.

او با اشاره به برگزاری نخستین دوره این سمپوزیوم در سال ۱۳۹۵ که به شاعران و نویسندگان اختصاص داشت گفت: در این سمپوزیوم پرتره تعدادی از شاعران و نویسندگان ساخته شد و این پرتره‌ها در خانه شاعران ایران نصب شده اند و من در بازدید‌هایی که از این مجموعه داشتم به خوبی شاهد بوده ام حضور این مجسمه‌ها چقدر به بار هنری و فرهنگی این مجموعه افزوده است.

تابش ادامه داد: با برگزاری سمپوزیوم‌ها، زمینه ای فراهم می‌شود تا مردم به ویژه شهروندان تهرانی به اهمیت و جایگاه مفاخر معاصر ایران پی ببرند. تلاش‌های سازمان زیباسازی شهر تهران برای ارج نهادن به مفاخر فرهنگی و هنری کشور ستودنی است و من از این نظر از سازمان زیباسازی وخدماتش قدردانی می‌کنم.

او با اشاره به جوان گرایی که در سمپوزیوم‌ها شاهد آن هستیم گفت: من ازبیشتر سمپوزیوم‌هایی که در شهر تهران برگزار شده است، بازدید کرده ام و در این سمپوزیوم شاهد حضور مجسمه سازان جوان در کنار مجسمه سازان پیشکسوت هستیم و به نظرم حضور مجسمه سازان پیشکسوت در این رویداد‌ها کمک کرده است تا مجسمه سازان جوان از تجربیات این هنرمندان بهره بگیرند و فضایی برای گفت وگو بوجود آید وبرگزاری این سمپوزیوم‌ها کمک می‌کند که نسل جوان مجسمه ساز ما خیلی زودتر کارشان در این عرصه به پختگی برسد.

تابش ادامه داد: یکی از دستاوردهای سمپوزیوم‌ها، ایجاد فرصت کار برای مجسمه سازان جوان و ایجاد بستری برای معرفی آن‌ها به بازار کار است.

او درباره جانمایی پرتره مفاخر معاصر در سطح شهر تهران گفت: به نظرم باید این مجسمه‌ها در مراکز فرهنگی نصب شوند و ما در بنیاد سینمایی فارابی، توانایی این را داریم تا با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت نصب و رونمایی پرتره هر یک از هنرمندان سینما، بزرگداشتی نیز برای این هنرمندان برگزار کنیم.

تابش گفت: با برگزاری این بزرگداشت‌ها، ما نیز در بنیاد سینمایی فارابی تلاش می‌کنیم تا به نوعی به هنر این هنرمندان که سینمای ما وامدار آنهاست، ارج بنهیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of