Monday 9 December 2019 | دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
بازدید: 106

بررسی ۷ هزار و ۸۱۹ مورد پرونده قصور پزشکی در سال گذشته

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مسعود قادی پاشا افزود: از پروندهای که در زمینه قصور پزشکی به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع می‌شود ۴۰ درصد قصور‌ها محرز می‌شود و ۶۰ درصد پرونده‌ها هم تبرئه می‌شوند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته (۱۳۹۷) ۷ هزار و ۸۱۹ مورد پرونده به کمیسیون‌های پزشکی، پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شد که ۴ هزار و ۸۸۵ مورد پرونده مربوط به قصور پزشکی بود.

قادی پاشا با اشاره به اینکه ۵۱ درصد از آمار قصور پزشکی درکشور مربوط به استان تهران است، خاطرنشان کرد: در استان تهران شایعه ترین قصور پزشکی مربوط به جراحی زنان و زایمان است.

وی ادامه داد: بعد از جراحی زنان و زایمان، دندانپزشکی، جراحی پلاستیک، متخصص پوست و مو، جراحی عمومی‌و جراحی ارتوپدی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در حال حاضر زمان بررسی پروندهای قصور پزشکی در استان تهران از ۳ ماه به ۴۹ روز کاهش یافته است.

قادی پاشا گفت: همچنین با اقدامات مؤثر پزشکی قانونی زمان پاسخ دهی آزمایشگاه پاتولوژی هم از ۳ ماه به کمتر از یک ماه کاهش یافته است.

وی درمورد اقدامات مهم پزشکی قانونی استان تهران در سال ۹۷ گفت: در سال گذشته مرکز پزشکی قانونی ملارد و قرچک در جهت تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی هرچه بیشتر به شهروندان این مناطق راه اندازی شد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران تاکید کرد: همچنین پارسال بخش دندان پزشکی، پزشکی قانونی شهرستان‌های پاکدشت و ورامین نیز راه اندازی شود و سوله مدیریت بحران تهران نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of