Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
بازدید: 549

بررسی نتایج تایید صلاحیت کاندیدای شورایاری‌ها

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن‌هاشمی‌با اشاره به اینکه شب گذشته مهلت ثبت نام در انتخابات شورایاری‌ها به پایان رسید، اظهار کرد: بیش از ۱۱ هزار نفر از شهروندان تهرانی به عنوان کاندیدا برای انتخابات ثبت نام کردند.

وی با بیان ‌اینکه راهبرد شورای شهر تهران در برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری بر کیفی سازی این نهاد موثر و ارتقای تصویر شورای محله بوده است، گفت: در این راستا با حذف مولفه‌های رانتی نظیر اهدای طرح ترافیک به اعضای شورای محله تلاش شد که نخبگان و نیروهای کیفی که انگیزه ایجاد تحول و ارتقای عملکرد نهاد شورایاری را دارند تشویق به حضور در انتخابات شوند که خوشبختانه این امر محقق شد.

هاشمی‌در ادامه با تاکید بر اینکه با همکاری وزارت کشور انتخابات شورایاری‌ها به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، افزود: انتخابات شورایاری‌ها را می‌توان مقدمه‌ای برای الکترونیکی‌کردن سایر انتخابات دانست.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه هیات‌های نظارت در هفته جاری مدارک کاندیداها را بررسی و نتایج تایید صلاحیت‌ها را اعلام می‌کند، تاکید کرد: باید در جریان بررسی صلاحیت‌ها حداکثر مراقبت‌ها به عمل بیاید تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی به موضوع جوانگرایی در این دوره انتخابات اشاره کرد و گفت: براساس آمارهای به دست آمده ۴۰ درصد ثبت نام کنندگان افراد کمتر از ۴۰ سال و ۱۴ درصد کاندیدا نیز کمتر از ۳۰ سال دارند، برای اولین‌بار شاهد جوانگرایی در انتخابات ایران در شورایاری‌ها هستیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of