Saturday 7 December 2019 | شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
بازدید: 133

برخورد با گرانفروشان و احتکارگران

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران درخصوص عفو‌های مربوط به ۴۰ سالگی انقلاب گفت: به دلیل اینکه در ۴۰ سالگی انقلاب قرار داریم و به لحاظ این اهمیت و به مناسبت ۲۲ بهمن همیشه عفوهایی داده می‌شده است اما استثنائاتی داشتیم که باعث می‌شد تعداد بالا نباشد اما امسال برخی از استثنائات کاهش یافته است. البته اینگونه نیست که با مسائل امنیتی و مهم دچار مشکل شویم بلکه با برخی جرایمی که می‌شود کنار آمد تلاش کنیم تا از افرادی که برای اولین بار به زندان رفته‌اند یا شرایط خاصی دارند از این عفوها استفاده کنند.

وی درخصوص مبارزه با گرانفروشی هم گفت: همانطور که گفتیم یکی از موار نقض حقوق عامه گرانفروشی است و مصرف کننده حقوقی است که باید توسط دولت و سایر دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد بعد از دستور رئیس قوه قضائیه و دادستانی کل کشور یک دستورالعملی تهیه و ابلاغ شد و ما از چهارشنبه هفته گذشته اولین گشت‌های خودمون را آغاز کردیم.

جعفری دولت آبادی گفت: در چهار نقطه متمرکز شدیم اولا بحث تأمین کالا و بعد از آن قیمت گذاری که ما دخالتی در قیمت‌گذاری نداریم اما خواستیم که قیمت‌ها را اعلام کنند و نقط سوم بحث توزیع است که در این زمنیه مشکلاتی داریم مثل همین صف‌هایی که تشکیل می‌شود که قرار شد تدبیر بیشتری شود مثل اینکه حداقل ساعت توزیع مشخص شود و نقطه چهارم که موضوع نظارت است چون احساس کردیم در توزیع گوشت و مرغ میوه و لبنیات نظارت کمتری می‌شود.

دادستان تهران تصریح کرد: از روز چهارشنبه این تیم‌ها سرکشی‌های خودشان را آغاز کرده اند از امروز هم این تیم‌ها افزایش پیدا می‌کند و در نقاطی که گوشت و مرغ توزیع می‌شود حضور بیشتری داشته باشیم.

جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: البته ما قرار نیست اصلا در حوزه وظایف دولت دخالت کنیم بلکه کمک می‌کنیم به دولت تا نظارت بهتری کند و بنا نیست ما در اقتصاد کشور دخالت کنیم البته بدانید که اگر جایی فسادی مثل احتکار و رانت و گرانفروشی ببینیم حتما ورود کرده و برخورد خواهیم کرد اما بنا اولیه ما کمک به دولت است.

دادستان تهران گفت: از مردم می‌خواهیم اگر مواردی می‌بییند که ناظر به تخلف است به ما اطلاع بدهند زیرا ما در برخی از بازدیدها دیدیم که گوشت را در نقاطی پنهان کرده بودند یا در خارج از فروشگاه با قیمت بالاتری می‌فروختند.

وی افزود: فساد منحصر به یک جا نیست بلکه می‌تواند در هرجایی که منفذی وجود داشته باشد وقتی شما اجازه بدهید رانتی برای یک عده خاصی ایجاد شود حتما فساد به بار می‌آورد و رانت را ما برخورد می‌کنیم اما متاسفانه برخی موارد ما متوجه نمی شویم که از مردم می‌خواهیم به ما این رانتها و فسادها و امضاهای طلایی را اطلاع دهند.

جعفری دولت آبادی درخصوص یک حکم صادر شده برای یک فرد رسانه‌ای گفت: این پرونده دو بخش داشت که یک بخش همین مطلب بحث عمومی بود و یک بخشی هم بخش شکایت افراد بود ما اعتقاد داریم که حفظ آبروی افراد یک چیز است و مبارزه با فساد یک چیز دیگری است. (رادیو تهران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of