Monday 27 January 2020 | دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
بازدید: 610

برای پیشگیری از آلرژی حجامت کنید

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید مهدی میرغضنفری درباره حجامت اظهارداشت: حجامت ابتدای بهار بر اساس توصیه‌های طب سنتی ایرانی مزایای زیادی برای بدن دارد و بهتر است افرادی که شرایط حجامت را دارند جهت انجام آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه حجامت کمک به پاک‌سازی خون و بدن از مواد زائدی می‌کند که در زمستان  در بدن جمع شده است، افزود: حجامت برای پیشگیری از بیماری‌هایی همچون آلرژی، جوش و دمل‌ها، کسالت و سنگینی می‌تواند موثر واقع شود.

این متخصص فیزیولوژی ادامه داد: طی سال‌های اخیر در کشور تغییرات فصلی رخ داده است و با افزایش نسبی دما شروع زودتر از تقویم فصل بهار را در شهرهای مختلف شاهد هستیم.

پژوهشگر طب سنتی تأکید کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های خاص، اطفال زیر دو سال، سالمندان، افراد دارای مزاج‌های سرد یا خشک، افراد خیلی لاغر یا خیلی چاق افراد دچار ضعف شدید و کمبود فشار نباید حجامت کنند.

میرغضنفری گفت: افراد با مزاج گرم یا دارای غلظت یا چربی خون یا اسید اوریک بالا، افراد دارای جوش و دمل‌های پوستی صورت و دارای احساس سنگینی و حرارت بالای سر و بدن، حجامت برایشان مؤثر است.

وی با بیان اینکه افراد نیازمند حجامت باید حتما به مراکز استاندارد درمانی و دارای پزشک مراجعه شود تا مراحل قبل، حین و بعد از حجامت، به درستی اجرا شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر بهار روزهای ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۴ اسفند برای حجامت توصیه می‌شود.(فارس)

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of