Monday 23 September 2019 | دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
بازدید: 215

برای تامین تجهیزات درمان سرطان نیازمند کمک مالی هستیم

دکتر مستانه صانعی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: آمار دقیقی از سرطان‌ها در ایران در دسترس نیست ولی ‌می‌توان گفت بیشترین آمار سرطان به طور کلی مربوط به سرطان پستان است. یعنی این سرطان است که آمارها را افزایش ‌می‌دهد.

وی ادامه داد: در زنان سرطان پستان و در مردان سرطان پروستات و معده بیشترین فراوانی را دارند، متأسفانه آمار سرطان معده خیلی بالاتر از قبل است.

صانعی با تاکید بر اینکه درمان خیلی از سرطان پیشرفت کرده است، افزود: زمانی بعد از تشخیص سرطان بیمار بعد از ۶ ماه فوت ‌می‌شد اما حالا با درمان‌هایی که صورت ‌می‌گیرد ممکن تا ۶ سال هم زندگی کند.

این متخصص رادیوانکولوژی گفت: هر چقدر به سمت تشخیص زودرس برویم یعنی بیماریابی یا غربالگری بهتری انجام شود قطعاً هم بیمار را در مرحله پایین تری شناسایی ‌می‌شود و هم قابل درمان ترند و هم هزینه‌ها کمتر می‌شود.

وی با اشاره به امکانات درمانی سرطان در کشور اظهارکرد: فاصله ما خیلی زیاد نیست اما نقصان‌هایی هست که خیلی راحت با برنامه‌ریزی و مدیریت جبران می‌شود، به هر حال همه ما در تلاش هستیم این برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت را انجام بدهیم تا خیلی برنامه ریزی شده با بیمار، درمان و پیگیری آنها برخورد کنیم.

صانعی افزود: اگر وارد بحث تکنولوژیکی شویم قطعا نقص داریم، اگر این سیستم‌ها با ارز آزاد تهیه شوند، علاوه بر محدودیت واردات که به دلیل تحریم‌ها وجود دارد، هزینه‌های فوق العاده زیادی دارد. نظرم اگر ارگان‌های خیریه یا حمایتگر مالی مداخله نکنند کار خیلی دشوار خواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of