شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
بازدید: 266

برای اولین‌بار مجوز واردات پروتز حلزون صادر شد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر رضا مسائلی، مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره بحث تامین پروتزهای حلزون گوش، گفت: بعد از اینکه مشکل تامین حلزون گوش به ما منتقل شد، اقداماتی انجام دادیم و قرار شد تا وزارت بهداشت برای شرکت‌های تامین‌کننده این پروتز مجوز صادر کند. باید توجه کرد که پیش از این ما برای واردات حلزون مجوز نمی‌دادیم و این مجوز فقط از سوی هیات ‌امنای ارزی در معالجه بیماران صادر می‌شد، اما در حال حاضر ما برای شرکت‌های تامین‌کننده این کالا مجوز ورود داده‌ایم و در حال ثبت کالاهایشان هستیم.

وی با بیان اینکه این محصولات را ثبت کرده و برایشان ارزیابی کیفی انجام می‌دهیم، افزود: بنابراین واردکنندگان این محصولات می‌توانند محصولات‌شان را وارد کشور کنند. البته هیات‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران هم همچنان وظایف خود را در حوزه تامین مالی این پروتزها  و حمایت از بیماران نیازمند استفاده از حلزون گوش، انجام می‌دهد.

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: پروتز حلزون گوشی که در کشور استفاده می‌شود، قطعا از باکیفیت‌ترین و بهترین محصولاتی است که در دنیا وجود دارد. بنابراین کیفیت همه آنها بالا بوده و همه این پروتزها تاییدیه FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) را دارند. از طرفی خودمان هم همه محصولاتی را که وارد کشور می‌شوند، ارزیابی کیفی می‌کنیم و این محصولات مورد تاییدمان است.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of