Friday 6 December 2019 | جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
بازدید: 219

برای استفاده از محصولات تراریخته، نیاز به تکنولوژی داریم

سیدمرتضی خاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب اظهارکرد: کسی منکر این موضوع نیست که ممکن است ما از این ناحیه آسیب ببینیم اما اینکه بخواهیم به طور مطلق استفاده از مواد تراریخته را رد کنیم نیز کار درستی نیست. در وهله اول ما باید بتوانیم تکنولوژی آن را به دست بیاوریم که در این صورت می‌توان کنترل‌های لازم را نیز انجام داد.

وی تصریح کرد: به عبارتی باید نظارت بر واردات و تولید چنین محصولاتی را افزایش دهیم و تا بتوانیم جلوی اقدامات غیرقانونی در این باره را بگیریم اما اینکه عده‌ای مردم را در استفاده از این محصولات به وحشت بیندازند و بگویند اصلا نباید از این محصولات استفاده کرد درست نیست، تا به امروز در علوم ایمنی زیستی چنین بحثی وجود ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته اگر بگوییم استفاده از این محصولات هیچ مشکلی ندارد هم قابل قبول نیست. باید علاوه بر کنترل مبادی ورودی این محصولات، به مردم در استفاده از این محصولات حق انتخاب بدهیم. در واقع وارد کننده‌ها، وزارتخانه‌های مرتبط با این موضوع هستند و تولید کننده‌های این محصولات باید این حق انتخاب را برای مردم قائل باشند. در بسیاری از جوامع بر روی این محصولات برچسب زده و از سایر محصولات متمایز می‌شوند و مصرف کننده به راحتی در فروشگاه حق انتخاب دارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of