۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵

بخش عمده ای از بیماری های اعصاب و روان زاییده صنعتی شدن است/ ضرورت توجه به داروهای اعصاب و روان

دبیر اجرایی شانزدهمین همایش سالیانه انجمن علمی داروسازان ایران با اشاره به ضرورت توجه به داروهای اعصاب و روان گفت: بخش عمده ای از بیماری های اعصاب و روان زاییده صنعتی شدن و زندگی ماشینی است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت دکتر سید حمید خویی در نشست خبری شانزدهمین همایش سالیانه انجمن علمی داروسازان ایران اظهار داشت: این همایش بزرگترین گردهمایی بوده و هر سال حدود ۲ هزار نفر در آن شرکت می کنند.

 

وی افزود: در این همایش بیش از ۴۰ شرکت تولید کننده دارو آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید پزشکان و داروسازان این عرصه قرار داده و بزرگترین فضای نمایشی را در این همایش تشکیل می دهند.

 

دبیر اجرایی شانزدهمین همایش سالیانه انجمن علمی داروسازان ایران خاطر نشان کرد: انجمن علمی داروسازی امسال موضوع درمان بیماری های اعصاب و روان را برگزیده است چراکه هرچقدر جوامع به سمت شهرنشینی پیش می روند شیوع بیماری های اعصاب و روان نیز افزایش می یابد.

خویی ادامه داد: بخش عمده ای از بیماری های اعصاب و روان زاییده صنعتی شدن و زندگی ماشینی است. همچنین بحث اعتیاد در حال حاضر اصلی ترین تحدید کشور ما است و پرداخت به مسائل اقتصادی و سیاسی سبب شده تا اعتیاد و آسیب های غیر مستقیم و مستقیم آن باقی مانده و کمتر به این حوزه توجه شود.

کدخبرنگار۴۱۰۸۰۰

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of