Thursday 20 February 2020 | پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
بازدید: 318

بحران میانسالی می‌تواند نشانه‌ آلزایمر باشد

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی‌میل، اگرچه آسیب‌شناسی اولیه آلزایمر در بیماران میانسال و مسن، یکسان است، علایم آلزایمر افراد میانسال معمولا به اشتباه افسردگی و بحران میانسالی در نظر گرفته می‌شود. در هر دو گروه بیمار، پروتئین‌های آمیلوئید و تاو به شکل ناهنجاری در مغز جمع شده و موجب ابتلا به آلزایمر در فرد می‌شوند. آنچه که در اینجا متفاوت است، این است که مبتلایان میانسال نسبت به افراد مسن، رفتارهای متفاوتی از خود بروز می‌دهند و همین مساله موجب تشخیص اشتباه در آنها می‌شود. به طور مثال افرادی که در سنین زیر ۶۵ سالگی به آلزایمر مبتلا می‌شوند، معمولا با زبان، پردازش بصری و سازماندهی و برنامه‌ریزی مشکل پیدا می‌کنند. در ضمن آلزایمر افراد میانسال، پیشرفت سریع‌تری دارد.

تشخیص صحیح و زود بیماری‌های زوال عقل، به ویژه در جوان‌ترها، ضروری است. این افراد معمولا شاغل هستند و ممکن است در خطر از دست دادن حرفه‌شان قرار بگیرند. اطرافیان او معمولا متوجه نمی‌شوند چه مشکلی برای فرد به وجود آمده است. حتی پزشکان هم علایمی چون تغییرات جزئی در وضعیت شناختی افراد مبتلا را مهم تلقی نمی‌کنند. این افراد با خانواده، دوستان و همکاران خود نیز دچار مشکل می‌شوند و حتی ممکن است همسران‌شان، آنها را به دلیل بی‌تفاوتی به زندگی ترک کنند.

به گزارش طبنا، بنا به گفته محققان، تشخیص به موقع علایم آلزایمر می‌تواند در کند شدن پیشرفت این بیماری موثر باشد. بنابراین به محض مشاهده رفتارهای عجیب و فراموشی‌های هرچند مختصر در دوران میانسالی، آزمایش‌های مربوط به آلزایمر را انجام دهید و احتمال وجود این بیماری را به سرعت تشخیص دهید. تغییر سبک زندگی و فعالیت‌های ورزشی می‌تواند در کند شدن روند بیماری بسیار موثر باشد.

مترجم: نادیا زکالوند

 

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of