Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
بازدید: 256

بحران در بازار دندانپزشکی

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، نشست رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ‌با نمایندگان اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد دندانپزشکی و برخی مدیران شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده تجهیزات و مواد دندانپزشکی، با هدف بررسی بازار دندانپزشکی در ماه‌های پیش رو، در محل انجمن دندانپزشکان عمومی‌ ایران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، باقر شهنی‌زاده رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی‌ایران، با اشاره به فشارهای وزارت بهداشت به انجمن، گفت: انجمن چون در ساختار قدرت قرار ندارد، تحت فشار است. در حالی که انجمن‌ها نباید با حضور افراد حکومتی شکل بگیرند، زیرا، باعث ایجاد رانت و… خواهد شد.

وی با انتقاد از دخالت دولت از طریق اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و بانک‌ها در روند تامین و توزیع تجهیزات دندانپزشکی، افزود: سال‌هاست تلاش می‌کنیم که در این زمینه اصلاحاتی انجام دهیم تا شرکت‌های تجاری نیاز به رانت نداشته باشند.

شهنی‌زاده با عنوان این مطلب که سیستم بانکی معیوب است، گفت: اختلال در روند واردات تجهیزات دندانپزشکی، منجر به شکل‌گیری قاچاق و رانت می‌شود. چنین وضعیتی باعث خواهد شد تا سلامت دهان و دندان مردم به خطر بیفتد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of