Tuesday 17 September 2019 | سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
بازدید: 721

با افزایش درآمدهای جایگزین ارزی وابستگی به نفت را کاهش می‎‌دهیم

محمدسیاح: به گزارش خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)،  سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس کمیسیون اقدامات پیش دستانه در مقابل تهدیدات آمریکا در مجلس شورای اسلامی طی نشست خبری با خبرنگاران پارلمانی با بیان اینکه باید اتکای به درآمدهای نفتی کاهش یابد، افزود: این فراکسیون به دنبال این است که نقاط تهدید برای فشار به ایران را شناسایی کرده و تمهیدات لازم برای رفع خطر را بیاندیشد.

وی ادامه داد: درآمدهای نفتی ایران هدف اصلی آمریکا در برقراری شدیدترین تحریم ها علیه کشورمان است.

قاضی زاده هاشمی در جواب این سوال خبرگزاری طبنا که چرا با وجود تحریم و تهدید ۴۰ ساله آمریکا عله ایران مجلس شورای اسلامی امسال به فکر تشکیل فراکسیون قدامات پیش دستانه در مقابل تهدیدات آمریکا افتاده است و این اتفاق سال های قبل رخ نداد، تصریح کرد: این اقدام پس از تذکر مقام معظم رهبری برای عبور از نفت در بودجه صورت گرفت. تصمیم ما هم همین است تا بتوانیم حداقل نفت را از بودجه عمومی کشور خارج کنیم.

رئیس کمیسیون اقدامات پیش دستانه در مقابل تهدیدات آمریکا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فراخوان طرح های اقتصادی هم تاکید کرد: به همین منظور قصد داریم تا فراخوان عمومی طرح های اقتصادی جایگزینی را که بتوانند درآمدهای ارزی کشور را تامین کنند به جای درآمدهای نفتی استفاده کنیم. افرادی که قصد شرکت در این فراخوان را دارند می توانند ظرف یک ماه آینده طرح های خود را در قالب های تعریف شده به آدرس پست الکترونیکی anti.thread@parliran.ir ارسال یا برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام anti.threat مراجعه کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of