شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
بازدید: 145

با اعتبارات محدود نمی توان زیرساخت های مورد نیاز حوزه سلامت را تکمیل کرد

ایازی با بیان این که در زیرساخت های حوزه سلامت دچار عقب ماندگی هستیم، به وجود ۲۵۰ بیمارستان نیمه تمام و نیاز به ساخت تعداد زیادی خانه ها و پایگاه های بهداشت و نیز مراکز جامع خدمات سلامت اشاره کرد.


به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر سید محمد هادی ایازی، معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در ضیافت افطار خیرین حوزه سلامت که شب گذشته برگزار شد، با بیان مطلب، افزود: با اعتبارات محدود دولتی نمی توان زیرساخت های مورد نیاز و این عقب ماندگی را تکمیل کرد و راهی جز مشارکت مردم در این حوزه نداریم.
وی با بیان این که مردم ایران به سالمند شدن جمعیت ایران در دهه های آینده واقف هستند، تصریح کرد: در دهه های آینده قطعا مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی افزایش می یابد که نیازمند توجه ویژه ای است.

معاون امور اجتماعی ضمن تاکید بر توجه وزارت بهداشت بر توسعه مراکز بهداشتی و حوزه پیشگیری، گفت: ۷۵ درصد از مرگ و میرهای کشور مربوط به بیماری های غیرواگیر است که سکته قلبی و مغزی ۵۰ درصد این بیماری ها است که باید پیشگیری کرد و امید به زندگی را افزایش داد و در این زمینه از همراهی و مشارکت خیرین بسیار تعیین کننده است .

وی ضمن تاکید بر لزوم مشارکت جوانان در حوزه سلامت، گفت: گروهی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدامات بسیار زیبا و موثری انجام داده اند و باید الگوی سایر دانشگاه ها شود تا جوانان نیز فعال شوند؛ ۴۰۰ نفر از آنان در یک روز به پاکدشت رفتند و ۱۲۰۰ نفر از اهالی آن شهرستان را غربالگری بهداشتی کردند. در ۷۶ ایستگاه متروی تهران در طول یک روز، ۷۰۰ تست قندخون گرفتند و وعده داده اند که ۲۰۰۰ نفر از این دانشجویان در اقدامات پیشگیرانه به ما کمک کنند.

ایازی در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی سامانه یاس ۱۹۰ با کمک واحد فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خبر داد و گفت: این سامانه به منظور کمک خیرین به هر میزان برای هر نقطه ای از کشور راه اندازی شده و هر فرد خیر می تواند در این سامانه با مشاهده نیازمندی های هر مرکز بهداشتی و درمانی، به درگاه بانک وارد شود و کمک مالی کند.
وی یادآور شد: آدرس این سامانه، yas190.ir است که نیازمندی های حوزه سلامت همراه با جزییات مشخص شده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of