Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
بازدید: 273

باید دست ناظران را برای مبارزه با فساد باز گذاشت

محمود صادقی در گفتگو با طبنا (خبرگزاری سلامت) با بیان اینکه نگاه ما به موضوع مبارزه با فساد نگاه ساختاری است، افزود: لزوما دستگاه‌های مسئول مبارزه با فساد نمی‌توانند با فساد مبارزه کنند، ساختار باید به شکلی باشد که خودش جنبه پیشگیرانه داشته باشد.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال آزادی مطبوعات یا احزاب و استقلال نهاد قانونگذار و قضایی اگر در ساختار سازمان‌های مبارزه با فساد تعریف شود لازم نیست سازمان‌های بازرسی خودشان همه کارها را انجام بدهند.

صادقی در پاسخ به این سوال که به اعتقاد کارشناسان یکی از خلاءهایی که باعث رشد فساد می‌شود عمکلرد نامناسب سازمان‌های نظارتی بوده است، ادامه داد: اگر قوانین به شکلی که تعریف شده است به مرحله اجرا گذاشته شود دیگر نیازی به سازمان‌های متعدد در این زمینه نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌ گفت: با وضعیت موجود به عنوان یک راهبرد بهبود عملکرد دستگاه‌های نظارتی را باید مورد بررسی قرار دهیم، خود مجلس یکی از دستگاه‌های نظارتی است که بسیار ضعیف عمل می‌کند. کارکردهای نسبت به تحقیق و تفحص و سوال و تذکر خیلی ضمانت اجرا ندارد.

وی تاکید کرد: البته اخیرا در مجلس طرح‌هایی مطرح شده است تا مجلس بتواند نظارت‌های موثرتری داشته باشد یا در قانون مدیریت خدمات کشوری باید اصلاحاتی صورت بگیرد که کنترل‌های درونی نظام اداری همچنین ضمانت‌های اجرایی تقویت شوند.

صادقی اضافه کرد: ضمانت اجرایی قانون ارتقای سلامت نظام اداری که برای کاهش فساد تعیین شده است نیز باید تقویت شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ‌با یادآوری اینکه در گذشته شورایی تحت عنوان هماهنگی دستگاه‌های نظارتی وجود داشت، گفت: متاسفانه این شورا کارایی و عملکرد خود را ندارد و پیشنهاد ما این است که این شورا باز هم فعال شود و مجلس هم در این شورا بیشتر از گذشته فعال شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of