Wednesday 3 June 2020 | چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
بازدید: 254

باید به سلامت روان زنان در دوران بارداری توجه شود

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، در این مطالعه محققان دانشگاه یورک انگلستان دریافتند احساسات زنان باردار در مورد تغییرات بدنی شان می‌تواند به پیش بینی وضعیت مادر و سلامت روانی‌اش بعد از زایمان کمک کند.

«کاترین پرستون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «زنان در طول بارداری و بعد از زایمان به طور مداوم در مورد ظاهرشان تحت استرس هستند. از اینرو لازم است نه تنها به سلامت جسمی‌ مادر و سلامت جنین توجه شود، بلکه باید به سلامت روان زنان هم توجه داشت.»

در این مطالعه، محققان به بررسی بیش از ۶۰۰ زن باردار پرداختند. یافته‌ها نشان داد زنانی که حس مثبت بیشتری در مورد تغییرات بدن شان در طول بارداری داشتند روابط شان با شریک زندگی شان بهتر بود، نمره شان در زمینه افسردگی و اضطراب کمتر بود، و تفسیر بهتری از علائم و نشانه‌های بدنی شان داشتند. همچنین این زنان وابستگی مثبت تری نسبت به نوزادشان نیز داشتند.

از سوی دیگر زنانی که دارای احساسات منفی در مورد ظاهرشان در طول بارداری بودند نیاز به حمایت احساسی بیشتر در طول بارداری داشته و باید بعد از زایمان هم از نظر علائم مربوط به افسردگی بعد از زایمان تحت مراقبت باشند.(مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of