شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
بازدید: 158

بافت فرسوده تهران ظرفیت امدادرسانی ندارد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، یوناتن بت کلیا درخصوص ضرورت بازنگری درطرح جامع و تفصیلی تهران، گفت: طرح‌های مربوط به حوزه شهری درپایتخت بسیار قدیمی‌بوده و مهم ترین مسئله دربازنگری طرح تفصیلی رفع مشکل بافت فرسوده است، درحال حاضر درنقاط دارای بافت فرسوده حتی یک خودروی کوچک هم توان تردد ندارد؛ به طوری که تمامی‌معابر کم عرض و زیرساخت‌ها مناسب نیست.

وی با تاکید براینکه درصورت وقوع هر بحرانی درتهران هیچ خودروی امدادی نمی‌تواند به مردم آسیب دیده درنقاط فرسوده تهران کمک کند، افزود: متاسفانه فجایع ناشی از وقوع هر بحرانی از جمله زلزله درپایتخت وحشتناک خواهد بود، تهران بر روی گسل‌های زلزله خیز قرار داشته و برای جلوگیری از افزایش مشکلات باید تمامی‌طرح‌ها از جمله طرح جامع و تفصیلی بازنگری شود.

وی با بیان اینکه احتمال وقوع بیش از ۳۰ بحران درکشور وجود دارد، تصریح کرد: تهران با دارا بودن جمعیت بسیار و بافت فرسوده انبوه به ویژه درمناطق حاشیه ای و جنوب پس از وقوع هر بحرانی دچار فاجعه انسانی شده و بهتر است قبل از هر حادثه ای بافت‌های قدیمی‌و فرسوده را نوسازی کرد، بارها به مسئولان ذی ربط هشدار داده شده که شرایط امدادرسانی برای بافت‌های فرسوده درتهران مناسب نیست.

بت کلیا با اشاره به اینکه برخی اماکن مسکونی درتهران قدمت ۷۰ ساله دارند، گفت: چطور ممکن است که درکوچه‌ها و خیابان‌های کم عرض خودروهای امدادی ازجمله آتش نشانان امدادرسانی کنند، لذا یکی از راهکارها برای رفع این مشکل بزرگ بازنگری و رفع نقاط ضعف طرح جامع و تفصیلی توسط شورای شهر و شهرداری تهران است؛ البته وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی هم باید دراین مسیر اقدامات لازم را انجام دهند. به طورحتم باید تمامی‌بافت‌های مسکونی فرسوده تهران را تخریب و مجدد احداث کرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of