Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
بازدید: 468

بازپس گیری املاک شهرداری تهران تا آبان ماه ۹۸

سید محمود میرلوحی در گفتگو با خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) با اشاره به باز پس گیری املاک شهرداری تهران، اظهار کرد: از روزی که شورای پنجم و مدیریت شهری به روی کار آمده اند به کسی زمینی داده نشده و قصد داریم املاک و زمین‌هایی که در طی ۱۴ سال به افراد حقیقی و حقوقی داده شده را استرداد کنیم.

وی با بیان اینکه همه ساختمان و ملک‌های اجاره ای معوقه ای تا پایان آبان ماه باز پس گیری می‌شوند، گفت: ضرب الاجل گذاشته ایم تا همه ساختمان‌ها به جز بند ۶ ماده ۵۵ قانون که متناسب با خدمات عمومی‌هستند، استرداد شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی‌ تهران با تاکید بر اینکه معاونت فرهنگی ما املاک متناسب با بند ۶ ماده ۵۵ قانون را بررسی و تایید می‌کند، افزود: باقی املاک باید بازگردانده شوند چراکه دلیلی نمی‌بینیم که این ساختمان‌ها دست اشخاص حقیقی وغیر باشد.

میرلوحی با اشاره به اینکه نهادهایی مانند قوه قضاییه و نیروی انتظامی‌در چارجوب بودجه خود عمل می‌کنند، بیان کرد: برخی نهادها به نام سازمان خود ملک گرفته اند اما در اختیار نهادشان نیست. در برخی بررسی‌ها متوجه شدیم سند ملک به نام یه سازمان دیگر اما در اختیار نهادی دیگر قرار داد و همین موضوع باعث شده گاهی شاهد استفاده‌های غیر اصولی از املاک و ساختمان‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه تقریبا ۲ هزار ملک و۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در اختیار افراد حقیقی و حقوقی قرار دارد، تاکید کرد: تا آبان ماه همه ساختمان‌ها از اشخاص حقیقی و حقوقی باز پس گیری می‌شود، دلیلی ندارد این ساختمان‌های با کیفیت در اختیار این افراد باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of