Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
بازدید: 161

بازرسی سالانه آتش‌نشانی از مدارس تهران

به گزارش طبنا (خبرگزای سلامت)، جلال ملکی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با اشاره به مراسم چهارشنبه‌ سوری و اقدامات آموزش و پرورش در این زمینه گفت: عبور از چهارشنبه سوری و آگاهی‌دهی درباره آن، به یک شب و دو شب بسنده نمی‌شود‌؛ نگاه بلند مدتی نیاز دارد که باید مورد توجه مسئولان باشد.

وی افزود: شاید در سال‌های گذشته هیچ گونه همکاری خوبی حتی از سوی آموزش و پرورش نمی‌دیدیم اما در سال‌های اخیر وضعیت بهتر شده و برخی مسائل ایمنی در دروس گنجانده شده و از حضور همکاران ما در مدارس استقبال میکنند.

ملکی با بیان اینکه اقداماتی انجام شده است اما باید معلمان و مربیان در کلاس‌های درس در محدوده سنی نوجوانی و کودکی بویژه در دوره ابتدایی آموزش‌هایی بدهند گفت: تخلیه درست هیجان در این سنین شاید مشکل باشد؛ باید ببینیم چه یاد داده‌ایم و چه از دانش‌آموز می‌خواهیم.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، لازم است روزی چند دقیقه با دانش‌آموزان صحبت کنند و توضیح بدهند که در گذشته جشن سه‌شنبه آخر سال چطور بوده و مواد دست‌ساز و شیمیایی آتش زا چه خطراتی دارد و چطور می‌توان این مراسم را طوری برگزار کرد که بیشتر خوش بگذرد ولی ایمنی حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری کشورها جشن‌هایی مشابه وجود دارد اما ایمن است و حتی به عنوان جاذبه توریستی مطرح است، اظهار کرد: مدارس آنها با برگزاری برخی مسابقات و جاذبه‌های توریستی، آن را جهت‌دهی می‌کنند و طرز شاد بودن صحیح را به نحوی که به خود و دیگران آسیب نزنند را می‌آموزند.

ملکی ادامه داد: کارشناسان ما به صورت نامنظم در کلاس‌ها برای آموزش‌های ایمنی حضور می‌یافتند اما در اسفند تمرکز خود را روی مراسم چهارشنبه سوری گذاشته‌ایم. قبلا جذابیت و نیاز در این زمینه نبود اما در سال‌های اخیر این جذابیت ایجاد شده و مدارس استقبال می‌کنند و هفته قبل هم وزیر آموزش و پرورش در مانور ایمنی حضور یافت.

وی با بیان اینکه تعامل خوبی با آموزش و پرورش داریم گفت: در همین هفته گذشته بیش از ۱۰ مانور بزرگ داشتیم که سه مورد آن در مدارس بود. ما در تهران سالانه دو مرتبه از مدارس بازدید سخت افزاری می‌کنیم. مدرسه‌ای در تهران نیست که کارشناسان به دفعات در آنجا حضور نیافته باشند و در مدارس پیشقدم که درخواست داده باشند نیز مانور ایمنی برگزار شده است. (ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of