۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

ایران پتانسیل قدرت نرم را دارد/ نقش مدیریت بحران برای مقابله با بلایای طبیعی

به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر اشتفان شولتز در کارگاه بین‌المللی جست‌وجو و نجات شهری که از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر در حال برگزاری است، گفت: ایران و شرکای آن درصدد همکاری و کمک به حادثه‌دیدگان و بلایای مختلف طبیعی هستند و ما امروز در این جلسه حضور یافته‌ایم تا بتوانیم از این تجارب استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه ایران پتانسیل قدرت نرم را دارد تا خود را در سراسر منطقه گسترش دهد، افزود: مدیریت بحران حرف اول را برای مقابله هرچه بیشتر مشکلات اقتصادی، بلایای طبیعی همچون زلزله و خشکسالی می‌زند بنابراین از ایران متشکرم که هلال‌احمر آن توانسته طرفین مختلف و متعددی را جمع کند و امروز جلسه‌ای را در همین راستا داشته باشیم.

شولتز با اشاره به اینکه در یکی از زلزله‌های ایران تیم‌های سوئیس، آلمان و اتریش با یکدیگر جهت کمک به حادثه‌دیدگان اقدام کردند، گفت: پس از آن این تجربه سبب شد بتوانند در حادثه‌ای در روسیه موثرتر واقع شوند.

سفیر اتریش گفت:‌ ابزارهای ما اکنون تبدیل به تمهیدات کارآمدی شده است همچنین در قالب این چارچوب رهنمودهایی نیز به زبان فارسی جهت کمک بیشتر به حادثه‌دیدگان بلایای طبیعی تهیه شده است.

وی یادآور شد: اتریش ۵۰۰ سال است با ایران مشارکت داشته و بیش از ۱۰۰ سال نیز از روابط رسمی دو کشور می‌گذرد البته این مسئله با افت و خیزهای مختلفی مواجه بوده و امیدواریم در آینده این تعاملات ادامه داشته باشد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments