Thursday 20 February 2020 | پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
بازدید: 291

ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه دندانپزشکی/ چه کسانی مناسب انجام ایمپلنت هستند؟

به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر امیر مقدس در  اولین سمپوزیوم دنداندانپزشکی مدرن افق‌های نوین ۲۰۲۰ اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی در برگزاری این سمپوزیوم این است که بحث توریسم درمانی در زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی و ایمپلنت برای سایر کشورهای همسایه با قیمت مناسب‌تر و با کیفیت ارائه شود که این مسئله با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما وجود دارد موجب ارز آوری می‌شود.

وی افزود: سطح علمی کشور ما در منطقه بسیار خوب است و به عبارتی جزو ۱۰ تا ۱۲ کشور مطرح دنیا از لحاظ دندانپزشکی هستیم و تنها از لحاظ تکنولوژی کمی عقب هستیم اما از جهت کیفیت نیز در سطح بسیار بالایی هستیم.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم دندانپزشکی مدرن خاطر نشان کرد: در این سمپوزیوم به صورت اختصاصی در مورد بازسازی استخوانی، زیبایی و ایمپلنت دندان و تازهای آن به بحث و گفت‌وگو می‌پردازیم.

مقدس تاکید کرد: تمامی افراد جامعه برای انجام ایمپلنت‌های دندانی مناسب نیستند چرا که دندانپزشک باید باید تمامی اقدامات زیبایی دندان را بر اساس استخوان فک مناسب و ضخامت لثه مورد بررسب قرار دهد چراکه انجام ایمپلنت برای بیماری که شرایط لازم را ندارد سبب شده تا ۶ ماه یا دو سال بعد دچار تحلیل لثه شود.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم دندانپزشکی مدرن در مورد شایع‌ترین عمل‌های زیبایی دندانپزشکی عنوان کرد: عمل‌های زیبایی دندان شامل دو دسته جراحی و ترمیمی است که نبرد شرایط بیمار از روش جراحی ترمیمی یا هر دو استفاده می‌شود.

مقدس با تاکید بر اینکه تمامی افراد مناسب انجام طرح لبخند نیستند، گفت: برخی مواقع دندان‌های سفید و یک شکل سبب شده تا چهره فرد از حالت طبیعی خود خارج شود و شکل مصنوعی به خود بگیرد بنابراین برای تمامی افرادی که متقاضی انجام این کار هستند توصیه نمی‌شود.

وی درباره نشانه‌های بیماری‌های لثه که باید جدی گرفته شود ، گفت: بیماری‌های لثه معمولا با خونریزی همراه هستند و در برخی از موارد لثه متورم شده و طعم و بوی بد دهان می‌تواند نشانه‌ای از بروز بیماری‌های لثه باشد بنابراین دندانپزشک باید در این زمینه آگاهی کامل داشته باشد چرا که دندان درد می‌گیرد اما وجود مشکل در لثه‌ها معمولا بدون درد است.و اگر مشکلات لثه‌ای زود تشخیص داده نشود به مرور زمان موجب لق شدن دندان‌ها می‌شود.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم دندانپزشکی مدرن با بیان اینکه جرم گیری اصولی آسیبی به دندان‌ها نمی‌زند، خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند برای پیشگیری از بیماری‌های دندان هر ۶ ماه یکبار به پزشک مراجعه و برای جرم گیری اقدام کنند چراکه انجام این کار بر خلاف باور عامه مردم آسیبی به دندان‌ها وارد نمی‌کند.

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of