Sunday 15 September 2019 | یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
بازدید: 147

ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار شغل در صورت تامین اعتبار

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد شریعتمداری روز دوشنبه در نخستین جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: نشست امروز مقدمه نشست شورای عالی کار است که پس از جمع بندی و نهایی شدن برنامه‌های اشتغال امسال در آینده نزدیک در نشست شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهوری به تصویب می‌رسد.

وی افزود: در این نشست جمع بندی کلی از عملکرد برنامه‌های اشتغال دستگاه‌هایی اجرایی در سال گذشته ارائه شد و بر اساس گزارش‌ها با وجود فشارهای ظالمانه، سیاست‌های اشتغالزایی، سیاست‌های خوبی بوده است.

شریعتمداری ادامه داد: سال گذشته در حوزه کشاورزی و گردشگری میزان اشتغالزایی روند معقولی را طی کرده و در بخش کشاورزی ۸۶ هزار شغل ایجاد شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همچنین در بخش گردشگری، با ایجاد مراکز جدید گردشگری و قالب‌های مختلف همچون بوم گردی پیشرفت‌های خوبی داشتیم و ۲۰۰ هزار شغل در این زمینه ایجاد شده است.

شریعتمداری گفت: امسال نیز برنامه‌ ای با مشارکت تمام دستگاه‌ها در دبیرخانه شورای عالی اشتغال تهیه شده است و از محل اعتبارات عمومی‌۲۵۰۰ میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ کل کشور به عنوان یارانه سود تسهیلات برای آن در نظر گرفته شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین ۲۵ هزار میلیارد تومان نیز از محل تسهیلات بانکی و صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در سال ۱۳۹۸ اختصاص می‌یابد.

وی تاکید کرد: شورای عالی اشتغال باید در زمینه مدیریت واردات کالاهای مشابه داخلی نیز دقت لازم را داشته باشد تا بتوانیم با رونق تولید، اشتغال را تثبیت و توسعه دهیم.

شریعتمداری افزود: برای توسعه اشتغال باید از ظرفیت مالیات برای توسعه مشاغل استفاده کنیم و سیاست‌های مالیاتی باید تولید محور و اشتغالزا باشد.

عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: در کنار برنامه‌های ایجاد اشتغال باید نظارت دقیق بر اجرای طرح‌ها در دستور کار قرار گیرد و از نظارت مردمی‌هم استفاده کنیم.

وی افزود: در این خصوص روز گذشته برای شفاف سازی به انتشار اسامی‌همه دریافت کنندگان تسهیلات ۴، ۶ و ۱۰درصد اشتغال روستایی اقدام کردیم تا مشخص شود چه افرادی برای ایجاد چه مشاغلی و در کدام استان‌ها تسهیلات دریافت کرده اند.

شریعتمداری گفت: از مجموع ۱.۵میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی، تاکنون بیش از هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ‌های ۴، ۶ و ۱۰ درصد بین متقاضیان توزیع شده است.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۱۳۶ هزار شغل در اختیار مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته و این امر موجب شده تا ۹۰ هزار نفر از مددجویان مستقل شوند و علاوه بر آن یادداشت تفاهمی‌بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور خانواده ریاست جمهوری برای ایجاد اشتغال ۶ هزار زن امضا شده است.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of