Wednesday 23 October 2019 | چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
بازدید: 232

حذف دکل‌های مخابراتی از شهر ممکن نیست

زهرا صدراعظم نوری رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با اشاره به ساماندهی دکل‌های بدون مجوز مخابراتی گفت: در شهرداری تهران شرکت ارتباطات شهر وظیفه بررسی آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی و همچنین دکل‌های رادیویی و آنتن‌های بی تی اس را برعهده دارد.

وی افزود: بر اساس اساسنامه و ضوابط این شرکت هر اپراتوری که بخواهد دکل و یا آنتی را در سطح شهر تهران برای برقراری ارتباطات بهتر نصب کند حتما باید از شرکت ارتباطات شهرداری مجوز دریافت کند.

صدراعظم نوری با بیان اینکه در گذشته تعداد دکل‌های نصب شده در شهر تهران فاقد مجوز بوده اند، تاکید کرد: با فعالیت شورای پنجم و همچنین تغییر مدیریت شرکت ارتباطات شهر رویکرد و سیاست‌های این شرکت نیز تغییر یافت.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: کمیته متشکل از نمایندگان دستگاه‌های مختلف درخواست‌های افراد برای نصب دکل‌های مخابراتی را مورد بررسی قرار می‌دهند و هر آنچه که خلاف ضابطه و استانداردها باشد را رد می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دکل‌های بدون مجوز در شهر تهران شناسایی می‌شوند، گفت: اگر این دکل‌ها پس از دریافت اخطار در راستای استانداردسازی اقداماتی انجام ندهند جمع آوری خواهند شد.

صدراعظم نوری با اشاره به پرونده دکل‌های بدون مجوز در کمیسیون ماده ۱۰۰ افزود: این پرونده‌ها از طریق مناطق ۲۲ گانه مورد بررسی قرار گرفته، برای اینکه بتوانیم به خوبی پرونده‌ها را بررسی کنیم جلسه مشترکی با اداره کل ماده ۱۰۰ و شرکت ارتباطات شهرداری تهران برگزار کرده ایم.

به گفته رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران همه دکل‌هایی که در سطح شهر تهران بدون شناسنامه و مجوز هستند پس از بررسی نهایی و رفع مشکلات احتمالی شناسانامه دار خواهند شد.

وی در پاسخ به مضر بودن این دکل‌ها در سطح شهر بیان کرد: به دلیل اختلاف نظرها در خصوص عوارض دار بودن این دکل‌ها گزارشات درستی ارائه نشده اما بدون تردید اگر تعداد این دکل‌ها زیاد باشند حتما می‌توانند عوارضی برای سلامتی افراد به وجود آورند.

عضو شواری شهر تهران ادامه داد: باید این نکته را در نظر گرفت در مکان‌هایی که دکل وجود ندارد مشکلات شهروندان بیشتر است چراکه امروزه دنیای ارتباطات است و با نبود دکل شهروندان نمی‌توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. همه مردم از موبایل استفاده می‌کنند به همین منظور ضرورت آنتن دهی این موبایل‌ها به خوبی مشخص است.

صدراعظم نوری تاکید کرد: اگر این دکل‌ها در شهر نباشند زندگی مردم مختل می‌شود به همین منظور باید نصب دکل‌های مخابراتی در یک محدوده تعریف شده و دارای استانداردهای لازم باشند.شرکت ارتباطات شهر بر مبنای استانداردهای لازم عمل خواهد کرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of