شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
بازدید: 263

اگر خودروسازان خودرو عرضه کنند کاهش قیمت ادامه می‌یابد

در آخرین ساعات معاملات دیروز قیمت پراید ۱۱۱ به ۵۲.۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۴ به ۴۶.۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ به ۷۹.۵ میلیون تومان، و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۹۰ میلیون تومان رسیده است.

این در حالی است که فعالان بازار می‌گویند به دلیل ریزش شدید قیمت‌ها کمتر کسی برای خرید خودرو ریسک می‌کند و مشتریان واقعی نیز با چانه زنی خودروها را تا پنج میلیون تومان زیر قیمت‌های یاد شده می‌خرند و در حقیقت توپ در زمین خریداران است.

یکی از فعالان بازار خودرو با بیان اینکه قیمت‌ها لحظه‌ای شده، گفت: اگر عرضه خودرو از سوی خودروسازان در روزهای گذشته افزایش می‌یافت، حتی کاهش شدیدتر قیمت‌ها را شاهد می‌بودیم.

فعال دیگری گفت: کاهش نسبی قیمت ارز در روزهای گذشته اثر روانی بر بازار داشته، اما از آنجایی که قیمت‌ها هنوز با کاهشی که مشتریان در نظر دارند فاصله دارد، خرید و فروش‌ها در کمترین حد خود انجام می‌شود و بازار خودرو راکد است.

وی معتقد است مشتریان اگر عجله‌ای برای خرید نداشته باشند، با به تعوق انداختن آن می‌توانند در روزهای آینده حتی با قیمت‌ها مناسب‌تری به خودروی مد نظر خود برسند.

بر پایه این گزارش، قیمت ساندرو استپ وی که در هفته‌های گذشته تا ۲۶۰ میلیون تومان نیز افزایش یافته بود دیروز به ۲۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از ۱۳۰ میلیون تومان در روزهای گذشته به ۱۰۸ میلیون تومان در بازار رسیده است.

همچنین دیروز قیمت دنا پلاس ۱۵۸ میلیون تومان، دنا معمولی تیپ ۲ به ۱۱۹ میلیون تومان، پژو پارس ۹۸ میلیون تومان، رانا ۸۵ میلیون تومان و سمند ۸۵ میلیون تومان رسید.

در این زمینه، «سعید موتمنی»، رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در گفت وگو با ایرنا افزود: قیمت خودروها در بازار کاهشی شده و به شرط عدم تصمیم گیری‌های بی محابای برخی شرکت‌ها در افزایش قیمت‌ها، پیش بینی می‌شود کاهش قیمت‌ها ادامه دار باشد.

به گفته این مقام صنفی، در حالی که قطعات خودروهای مونتاژی به صورت سی. کی. دی (CKD یا منفصله) وارد می‌شود و هیچ اتفاق تازه ای در بازار نیفتاده، باید شفاف سازی شود که چرا قیمت‌ها افزایش یافته است.

موتمنی خواستار آن شد تا یک بار برای همیشه آنالیز قیمت خودروهای داخلی انجام شده و با در نظر گرفتن سود منطقی، قیمت‌های نهایی به مشتریان اعلام شود.

وی ادامه داد: همچنین خودروسازان داخلی نیز باید با خودداری از بازی با قیمت‌ها، به عرضه محصولات خود بپردازند تا تداوم روند نزولی قیمت‌ها را شاهد باشیم.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در توصیف وضعیت این روزهای بازار گفت: کاهش قیمت‌ها تداوم خواهد داشت، مشتری در بازار نیست و رکود وجود دارد.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of