اندک پزشکان متخلف حیثیت کل حرفه را زیر سوال می‌برند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمدرضا ظفرقندی، در جلسه شورای عالی نظام پزشکی که با حضور سرپرست وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: دکتر نمکی از پختگی و تجربه لازم در حوزه بهداشت، پزشک خانواده و حوزه اقتصاد سلامت برخوردار بوده و صاحب نظر در عرصه نظام سلامت است.

وی افزود: با توجه به اینکه سرپرست وزارت بهداشت در رده‌ها و بخش‌های مختلف حوزه سلامت مشغول به فعالیت بوده‌اند و آشنایی کامل با نقاط ضعف، قوت و چالش‌های این حوزه را دارند، بدیهی است سازمان نظام پزشکی می‌تواند یک همکار خوب در جهت تحقق اهداف و برنامه‌های پیش رو و مثبت حوزه سلامت باشد.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به شرایط ناشی از تحریم‌ها بر کشور، اضافه کرد: در درجه اول باید به فکر رفع مشکلات سلامت مردم بود و بعد از آن وظیفه‌ای که داریم حفظ شأن و منزلت جامعه پزشکی است که موجب حفظ سرمایه اجتماعی نظام سلامت خواهد بود و نباید به حرمت آنها خدشه‌ای وارد شود زیرا هر گونه بی‌احترامی به این جامعه در واقع زیر سوال بردن اعتماد مردم و تخریب این سرمایه اجتماعی است و موجب اختلال در پروسه درمان می‌شود.

سرپرست سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: باید آسیب شناسی‌های لازم در این زمینه انجام شود و هر جا لازم باشد ترمیم‌هایی انجام دهیم و این مستلزم تلاش و مبارزه بیرونی و پالایش درونی است.

ظفرقندی خاطر نشان کرد: متاسفانه عده قلیلی که در جامعه پزشکی تخلف می‌کنند حیثیت کل حرفه را زیر سوال می‌برند و این سبب می‌شود تا بعضی رسانه‌ها هر نوع تخلفی را به کل جامعه پزشکی تعمیم دهند که یکی از مصادیق آسیب به شأن و منزلت جامعه پزشکی همین مسئله است.

وی تاکید کرد: باید با وحدت و انسجام برای حل معضلات مختلف جامعه پزشکی از جمله بحث تعرفه واقعی، مشکلات بیمارستان‌ها و ناکارآمدی بیمه‌ها کار کنیم و رسیدگی به مشکلات سلامت مردم را وجهه اهتمام خود قرار دهیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of