Wednesday 26 February 2020 | چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
بازدید: 443

انتقال سفارت آمریکا به قدس بر خلاف قوانین بین‌المللی است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)،  از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز(جمعه) در فرودگاه مهرآباد، پیش از ترک تهران برای شرکت در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، به خبرنگاران گفت: دفاع از ملت فلسطین و قدس شریف، دفاع از ارزش‌های اسلامی و ملت متمدنی است که در شرایط اندوهباری قرار دارند.

وی افزود: انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف بر خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی است.

روحانی با بیان اینکه سفر به استانبول به دعوت رئیس جمهور ترکیه و رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی برای شرکت در اجلاس فوق العاده سران این سازمان انجام می گیرد، گفت: هدف این اجلاس بررسی ۲ حادثه فاجعه بار است؛ نخست «انتقال غیرقانونی و فاجعه‌آمیز سفارت آمریکا به بیت‌المقدس» و دیگری «کشتار بی‌رحمانه مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی» است.

وی انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف را خلاف مصوبه‌های شورای امنیت برشمرد و تاکید کرد: بی‌تردید این کار خشم کشورهای مسلمان جهان را برانگیخته است.

رئیس جمهوری گفت: موضوع دیگر اجلاس، کشتار وسیع مسلمانان فلسطین است که برای دفاع از سرزمین خود و بازگشت به خانه‌هایشان تلاش می کنند. صهیونیست ها مردم فلسطین را که در یک راهپیمایی مسالمت آمیز و غیرمسلحانه شرکت کرده بودند به خاک و خون کشیدند و ده‌ها فلسطینی را شهید و ‌هزاران نفر آنان را مجروح کردند.

روحانی گفت: این جنایت جدید صهیونیست‌ها نیست زیرا در طول ۷۰ سال گذشته پیوسته این جنایت ها را تکرار کرده اند؛ در حقیقت کشتار و مجروح کردن فلسطینی ها در روز نکبت، تازه‌ترین جنایت رژیم صهیونیستی از سلسله جنایات ۷۰ ساله صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین است.

رئیس جمهوری به نمایندگی از ملت بزرگ ایران به ملت بزرگ فلسطین تسلیت گفت و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع مظلومان بوده و یکی از آرمان‌های مهم این انقلاب، آزادی قدس شریف و فلسطین اشغالی است؛ ملت ما این آرمان را همچنان مد نظر دارد و این راه را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: امروز، بار سنگین مسئولیت دفاع از ملت فلسطین، قدس شریف و ارزش‌های اسلامی بردوش همه مسلمانان بویژه دولتمردان جهان اسلام قرار گرفته است.

روحانی اجلاس استانبول را فرصتی برای سران کشورهای اسلامی جهت اعلام نفرت خود از این اقدام صهونیست ها و بهره گیری از همه ساز و کارها برای مقابله با آن از جمله در مجمع عمومی سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌المللی دانست.

 آمریکا و صهیونیستها به دنبال انحراف دنیای اسلام از فلسطین اند

وی تاکید کرد: بی‌تردید صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها دنبال این هستند که توجه دنیای اسلام را از فلسطین به مسایل دیگر منحرف کنند و با این هدف، هر روز مشکلاتی را در دنیای اسلام بوجود می‌آورند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه آنان تروریست‌ها را تشویق و حمایت می‌کنند، اضافه کرد: مسلمان‌ها باید متوجه باشند که موضوع فلسطین و قدس همواره مسأله اول دنیای اسلام است و نباید بگذاریم صهیونیست‌ها کاری کنند که جنایت آنها عادی و حضور نامشروع آنها به تدریج مشروع جلوه کند.

روحانی با بیان اینکه مردم فلسطین صاحبان واقعی این سرزمین هستند و قدس حرم شریف و نخستین قبله‌گاه مسلمان‌ها و مورد احترام همه آنهاست، گفت: بی‌تردید این اقدامات نابخردانه‌ای که در این روزها توسط رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها انجام گرفته تأثیری در این مسیر و در این راه نخواهد داشت و مسلمان‌ها را مصمم‌تر و مردم فلسطین را برای آزادی سرزمینشان از دست اشغالگران، از هر زمان دیگر آماده‌تر می‌کند.

رئیس جمهوری در پایان ابراز امیدواری کرد که اجلاس استانبول برای مردم مسلمان فلسطین و مسایل منطقه مفید باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of