Sunday 20 October 2019 | یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
بازدید: 566

انتخابات شورایاری ها ۴ مرداد برگزار می شود/ هزینه ۶ میلیاردی برای برگزاری انتخابات

به گزارش خبرنگار حوزه شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدرضا جوادی یگانه رییس ستاد انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌های شهر تهران در نشست خبری تشریح شرایط برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، گفت: این انتخابات ۴مردادماه در ۳۵۲ محله شهر تهران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ثبت نام و بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شورایاری‌ها به صورت مکانیزه و از طریق اتوماسیون انجام می‌شود، افزود: با الکترونیکی شدن انتخابات شورایاری‌ها تلاش می‌کنیم دخالت افراد را در انتخابات به حداقل برسانیم.

رییس ستاد انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها ادامه داد: داشتن حداقل مدرک تحصیلی، حداقل و حداکثر سن، ساکن یا شاغل محله بودن از جمله شرایط نامزدی است که به صورت خوداظهاری از داوطلبان گرفته می‌شود.

جوادی یگانه در ادامه با تاکید بر اینکه تجربه شورایاری‌ها تجربه‌ای تازه‌ای است، تصریح کرد: اعضای شورای شهر تهران ۲۱ نفر هستند که این بیست و یک عضو شورا نیز نماینده کل تهران هستند. اما در سطح محلات و مناطق نماینده‌ای نداریم که تصمیم بگیرد.

وی با اشاره به اینکه تصمیمات باید به صورت محلی انجام شود، بیان کرد: امیدواریم شورایاری‌ها زمینه ای فراهم کنند تا تصمیمات در سطح محلات تعریف شود.

رییس ستاد انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها در ادامه با بیان اینکه فعالیت شورایاری‌ها فعالیتی مدنی است، تاکید کرد: برای شورایاری‌ها حقوق و مزایایی در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: برای انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها مبلغ ۶ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

جوادی یگانه با بیان اینکه در این دوره ۲ مصوبه توسط شورای اسلامی شهر به آیین نامه شورایاری‌ها اضافه شده است، گفت: نداشتن حق دخالت در امور اجرایی، اداری و مالی مدیریت شهری و اینکه مدیریت شهری موظف به اخذ نظرات مشورتی شورایاری‌ها در اتخاذ تصمیات محلی است، از جمله این مصوبات به شمار می‌رود.

وی گفت: داوطلبان شرکت در انتخابات شورایاری‌ها با مراجعه به نشانی Shorayari.tehran.ir می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز، تقاضای خود را برای شرکت در این انتخابات ثبت کنند.

رییس ستاد انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها با بیان اینکه ۱۱ درصد جمعیت فعلی شورایاری‌ها زن هستند، افزود: ۱۵ درصد جمعیت فعلی تهران را نیز جوانان تشکیل دادند به همین منظور باید تلاش کنیم جوانان برای حضور در انتخابات شورایاری‌ها ترغیب شوند.

سید حمید طحایی دبیر اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها نیز در ادامه این نشست گفت: تعداد اعضای شورای محله در این دوره از هفت نفر به ۹ نفر افزایش یافته است. از عصر روز گذشته نیز تاکنون ۳۵۷ نفر برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: حداقل سن شرکت در انتخابات شورایاری‌ها ۲۲ سال و حداکثر سن ۷۵ سال است. همچنین هشت هزار صندوق رای و ۱۰ هزار و شعبه اخذ رای در ۳۵۲ محله به عنوان حوزه‌های انتخابیه مستقر می‌شوند.

طحایی یادآور شد: نامزدها از ۲۸ تیرماه تا یک روز قبل از انتخابات (دوم خرداد) اجازه تبلیغات دارند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of