Sunday 31 May 2020 | یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
بازدید: 252

انباشت آلاینده‌ها در انتظار کلان‌شهرها

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، مسعود حقیقت روز دوشنبه اظهار کرد: امروز شاهد افزایش ابر در سواحل دریای خزر به ویژه استان گلستان هستیم. همچنین استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی با این پدیده روبه‌رو هستند. شهر گرگان در استان گلستان به دلیل همین پدیده امروز صبح شاهد ریزش باران بود.

وی افزود: سامانه جدیدی از اواخر امشب از سمت جنوب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود و فردا (سه شنبه) ساکنان استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، جنوب اصفهان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی تحت تاثیر این سامانه شاهد بارش باران همراه با رعد و برق خواهند بود.

به گفته مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی، فعالیت این سامانه از روز چهارشنبه (۳۰ آبان) کاسته خواهد شد و در استان‌های محدودتری مانند کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی و جنوبی در شکل بارش‌های رگباری و پراکنده فعال است.

وی با اشاره به پایداری هوا در استان تهران نیز گفت: امروز و فردا انباشت آلاینده‌ها را در کلان‌شهرها به ویژه استان‌های تهران، اصفهان و اراک شاهد هستیم. شاخص آلایندگی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در تهران به ترتیب برای گروه‌های حساس و همه گروه‌ها ناسالم خواهد بود.

ورود سامانه بارشی از غرب کشور

حقیقت اظهار داشت: از اواخر هفته جاری سامانه بارشی نسبتا فعالی از سمت غرب وارد ایران شده و کل کشور را دربرمی‌گیرد، انتظار داریم این سامانه تا اواسط هفته آینده فعال باشد.

وی گفت: سامانه بارشی یادشده احتمالا روزهای شنبه و یکشنبه (سوم و چهارم آذر) موجب بارش‌های خوبی در شهر تهران نیز خواهد شد.

مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی در مورد گرم ترین و سردترین نقاط کشور نیز اظهار داشت: شهر ورزقان در استان آذربایجان غربی صبح امروز با دمای پنج درجه زیرصفر و راسک در استان هرمزگان با دمای ۳۶ درجه بالای صفر عناوین گرم‌ترین و سردترین مناطق کشور را به نام خود ثبت کردند.

وی افزود: دمای هوای تهران صبح امروز به هفت درجه بالای صفر رسید، بیشینه هوای دیروز نیز ۱۶ درجه بالای صفر بود.

حقیقت همچنین به کشاورزان جنوب و غرب کشور توصیه کرد فرصت کشت محصولات تا روز پنجشنبه باقی است و می‌توانند برای کشت محصولات خود از بارش‌های هفته آینده استفاده کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of