Sunday 20 October 2019 | یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
بازدید: 497

اقدامات تامین دارو در حال انجام است

منوچهر جمالی سوسفی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه مجلس، دولت و وزارت بهداشت و درمان اقدامات و تصمیمات تامین دارو را در دستور کار خود قرار داده‎اند، افزود: مشکلاتی که ممکن است در زمان تحریم به‌وجود بیاید بررسی و راهکارهایی برای مقابله با آنها اتخاذ شده است.

وی اظهارکرد: در کمیسیون بهداشت هم جلسات زیادی با حضور مسوولان وزارت بهداشت برگزار شده تا بن بست‌های احتمالی تحریم برای تامین دارو مورد بررسی قرار بگیرد تا با هماهنگی بیشتر مردم در دوران تحریم با کمترین مشکل به دارو دسترسی پیدا کنند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی‌در واکنش به این سوال که به گفته بیماران خاص مانند تالاسمی‌علائم بیمارشان با مصرف داروهای داخلی افزایش می‌یابد، ادامه داد: به نظرم نخستین گام در این زمینه افزایش کیفیت داروهای ساخت داخل است، یعنی باید آنقدر در این زمینه پیشرفت کنیم دارو کمترین عوارض و بیشترین تاثیر درمانی را داشته باشد. باید شرکت‌های داروسازی، آزمایشگاه‌ها و انیستیوها در این زمینه همکاری بیشتری را داشته باشند تا این مشکل برطرف شود.

جمالی سوسفی تاکید کرد: راه حل‌های تامین بخشی از دارو که باید از خارج کشور وارد شود نیز اندیشیده شده و ممکن است مشکلی در قسمت‌هایی باشد اما راهکارهایی پیش بینی شده که امیدواریم با اجرای آنها مردم یا با مشکل روبرو نشوند یا اگر هم به مشکلی خوردند حداقلی باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌گفت: براساس صحبت‌های مسوولان وزارت بهداشت مشکل حادی در زمینه تامین دارو وجود ندارد و امیدواریم بتوانیم این دوران را بدون اتفاق خاصی سپری کنیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of