Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
بازدید: 170

اقتصاد دولتی جز بیکاری خاصیتی برای کشور ندارد

به گزارش طبنا (خبرگزای سلامت)، سید مهدی مقدسی درباره توسعه  فعالیت شرکت‌های دانش بنیان درسال۹۸ گفت: دولت می‌بایست برای ایجاد فرصت‌های اشتغال پایدار در سال۹۸ به جای ایجاد کارخانه‌های بزرگ به سمت ایجاد شرکت‌های دانش بنیان با استفاده از ظرفیت‌های فارغ التحصیلان دانشگاهی بشتابد تا فرصت‌های اشتغال پایدار در کشور ایجاد شود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه برای رشد اشتغال دولت باید از حجم شرکت‌های دولتی بکاهد تصریح کرد: اقتصاد دولتی جز افزایش هزینه دستاوردی برای اقتصاد ندارد.

مقدسی افزود: دولت تزریق تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را در اولویت قرار بدهد  و این در حالی است که  ایجاد اشتغال در راستای  طرح اشتغال‌آفرینی در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفری باید در تمام حوزه‌های دیگر نیز مدنظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال‌زایی در صنعت کشور ما نیازمند ترسیم استراژی هستم؛ به طور مثال در حوزه صنایع دریایی ظرفیت‌های بالقوه‌ای از جمله تکیه بر اقتصاد دریا محور،کریدور انتقال بار از کشورهای محصور از خشکی به دریا وجود دارد که می‌تواند برای جوانان بسیاری اشتغال ایجاد کند.دولت باید حداکثر تلاش خود را برای بهره‌وری از منابع طبیعی در توسعه اقتصادی ببرد اما متاسفانه این مهم عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اقتصاد دولتی جز بیکاری خاصیتی برای کشور ندارد، یادآور شد: تسهیل صدور مجوزهای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در سال ۹۸ در دستور کار قرار بگیرد.

 

خبرنگار: بابک جهانی

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of