شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
بازدید: 269

افشای اسامی‌خریداران نفت خام در بورس جرم است

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، حسینی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به اینکه عرضه و فروش نفت خام در بورس انرژی امروز، تاریخی بود، افزود: استقبال خوبی شکل گرفت و معاملات به خوبی انجام شد.

وی درباره اسامی‌منتشر شده به عنوان خریداران نفت در بورس گفت: این اسامی‌را تائید نمی‌کنیم زیرا بر اساس قانون اوراق بهادار،­افشای اسامی‌خریداران ، جرم است و این اطلاعات جزو اسرار مشتریان و محرمانه است و فقط مقامات قانونی حسب درخواست، می‌توانند این اطلاعات را در اختیار بگیرند و این موضوع منحصر به معاملات بورس انرژی نیست بلکه در دیگر بورس‌های کشور هم وجود دارد.

حسینی با اشاره به اینکه بورس شفاف است، افزود: ویژگی‌های معامله به استثنای اسامی‌خریداران، اطلاع رسانی می‌شود و بر معاملات نظارت می‌شود.

مدیر عامل بورس انرژی با بیان اینکه شرکت ملی نفت فروشنده نفت خام در بورس انرژی است، گفت: شرایط، بانک‌ها و قیمت‌ها پایه معامله توسط شرکت ملی نفت تعیین شده است.

حسینی با اشاره به برخی از ویژگی‌های این دوره عرضه نفت خام در بورس انرژی گفت: مزایای تکنیکی در این عرضه‌ها اعمال شده است از جمله اینکه محدودیتی برای مقاصد حمل وجود ندارد و در اختیار خریدار است و همچنین حجم محموله‌ها کوچک تر شده است و خریدار می‌تواند ۳۵ هزار بشکه را هم معامله و خرید کند که نیاز به حجم نقدینگی کمتر دارد.

وی ادامه داد: دوره تسویه حساب هم ۵۰ روز تعیین شده است تا فرصت خوبی برای خریداران باشد و همچنین بخشی از وجه معامله به صورت ریالی است. (تسنیم)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of