Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
بازدید: 253

افزایش ۳.۴ درصدی مستمری مددجویان در سال ۹۶/ ارائه مشاوره ژنتیک به ۱۸۰هزار زوج جوان

به گزارش خبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت) انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری صبح امروز خود تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در مجلس را اقدامی مهم در سال ۹۶ خواند و ادامه داد : انجام انواع غربالگری بینایی، شنوایی، شناسایی به موقع اوتیسم و غربالگری ازدواج توسط سازمان بهزیستی تبدیل به یک فرهنگ شده است.
رییس سازمان بهزیستی کشور افزود :امسال ۱۸۰هزار زوج جوان را تحت مشاوره ژنتیک قرار دادیم و اعلام کردیم که خانواده های دارای یک فرزند معلول اگر قصد بارداری دوم داشته و درآمد مناسبی ندارند به هزینه بهزیستی فرایند آزمایش مشاوره و تشخیص پزشکی را طی کرده و به بحث باروری ورود کنند.
وی یادآور شد: امسال ۱۵۰ اورژانس اجتماعی را در شهرهای مختلف کشور مستقر کردیم تا نسبت به مداخله تخصصی در بحران های فردی خانوادگی و کاهش طلاق و خودکشی فعالیت کنند
وی افزود: همچنین برای ۴۶ هزار نفر از جامعه هدف خود ایجاد اشتغال کردیم که ۲۶هزار نفر آنان معلولان و ۲۰هزار نفر آنها زنان سرپرست خانوار بودند.

بندپی با بیان اینکه تا کنون ۳۰۰۰ مسکن را به خانواده دارای ۲ معلول به بالا واگذار کردیم و ۸۰۰۰ واحد مسکونی نیز در دست ساخت داریم. خانواده‌هایی که دارای دو معلول هستند و برای دریافت مسکن ثبت نام نکرده‌اند همچنان می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

رییس سازمان بهزیستی همچنین با اشاره به برنامه‌های دارای اولویت این سازمان از جمله توسعه اورژانس اجتماعی اشتغال و توانمند سازی جامعه هدف و توانبخشی مبتنی بر خانواده عنوان کرد‌:اعتبارات بهزیستی در این حوزه‌ها با کمک مجلس و دولت رشد ۳۲ درصدی داشته است.
وی در خصوص توسعه شیرخوارگاه‌ها به تسریع روند واگذاری‌ تصدی‌گری‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر توسعه شیرخوارگاه‌ها استراتژی ما نیست، اما استانداردسازی آنها با اولویت در دستور کار است.
بندپی درباره پرداخت یارانه مراکز نگهداری از افراد دارای معلولیت گفت یارانه این مراکز، همچنین یارانه مراکز سالمندان، مراکز نگهداری از بیماران روانی مزمن و مرکز شبه خانواده بر اساس وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه تماما پرداخت شده و ۲۳۰میلیارد تومان معوقات ۴ماهه ما پرداخت شد.
وی تصریح کرد :در حال حاضر درخصوص عدم دریافت تخصیص۱۰۰درصد اعتبارات مشکلاتی داریم که ۱۸درصد آن را دریافت نکردیم اما رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور پرداخت آن را به خزانه کل داده است اما هنوز مبلغی دریافت نکرده‌ایم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of