Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
بازدید: 398

افزایش قیمت گوشت متاثر از رها شدن بازار است

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز به بیش از ۹۰ هزار تومان، گفت: در حالی شاهد افزایش نرخ گوشت قرمز هستیم که دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی  برای کالاهای اساسی در نظر گرفته است، به نظر می‌رسد توزیع ارز دولتی تاثیری بر تعادل و کنترل قیمت در بازار ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه گرانی تنها مختص گوشت قرمز نیست، بیان داشت: تمام فرآورده‌های دامی روزانه شاهد افزایش قیمت هستند این در حالی است که دولت مدعی است برای مدیریت بازار و برای اینکه به معیشت مردم خدشه ای وارد نشود ارز ترجیحی به کالاهای اساسی می‌دهد که مردم اثر این توزیع ارز را در سفره‌هایشان احساس نمی‌کنند.

 

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع دلار دولتی برای تهیه کالاهای اساسی مدیریت نمی‌شود، اظهار کرد: مشخص نیست ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی که کالاهای اساسی داده می‌شود به دست چه کسانی می‌رسد و آیا آنها کالای اساسی مدنظر را خریداری می‌کنند یا این ارز صرف خرید کالاهایی می‌شود که برای جامعه ضرورتی ندارد.

وی تاکید کرد: افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل رها شدن بازار و نبود مدیریت بر فعالیت اقتصادی بازار است، در شرایطی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند ارز دولتی که به سختی تهیه می‌شود در اختیار عده ای قرار می‌گیرد که با رانت آنها حیف و میل می‌کنند.

کاهش نرخ دلار مردم را خوشحال نکرد

مرادی در ادامه با بیان اینکه کاهش قیمت دلار باعث خوشحالی مردم نشده است، بیان داشت: قیمت اجناس کالا با گرانی دلار افزایش یافته است، اما با روند کاهشی دلار، قیمت سایر کالاها نه تنها کاهش پیدا نکرد، بلکه روند گرانی آنها ادامه دارد، این موضوع به دلیل نبود مدیریت بر بازار است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مردم از کاهش نرخ دلار خوشحال نشده اند چراکه مشکلات معیشتی شان با روند کاهشی ارز کمرنگ نشده است و همچنان کالاها و اجناس را با قیمتی به ارزش ارز ۱۷ هزار تومان خریداری می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی عهده‌دار نظارت و کنترل بازار است اما در این زمینه شاهد ضعف‌هایی هستیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of