Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
بازدید: 359

افزایش خودآزاری در میان دانش‌آموزان دختر آمریکایی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، نتایج تازه‌ترین بررسی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد، خودآزاری در میان دانش‌آموزان دختر این کشور با افزایش عجیبی روبه رو است.

تعداد دخترانی که به علت خودآزاری در اورژانس بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، ۸ درصد افزایش یافته است؛ از سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۰ درصد دختران دانش‌آموز به علت خودآزاری در بیمارستان بستری شده‌اند.

کارشناسان بهداشتی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده باور دارند، افزایش حضور تکنولوژی در زندگی دختران دانش‌آموز و استفاده بی رویه آنها از شبکه‌های اجتماعی و به طور کل فضای مجازی باعث شده است تا آنها نه تنها در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار بگیرند، بلکه آسیب‌پذیرتر شوند و فشارهای اجتماعی زیادی را تحمل کنند.

بر اساس آمار و ارقام این مرکز، از سال ۲۰۰۱ تا پایان سال ۲۰۰۸، میزان خودآزاری در میان دختران آمریکایی با تغییری روبه رو نبوده و تقریبا می‌توان گفت ثابت بوده است؛ اما از ابتدای سال ۲۰۰۹ و با ورود فضای مجازی، میزان خودآزاری در میان دانش‌آموزان دختر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

سرپرست ارشد این مطالعه می‌گوید: «افسردگی و اضطراب از مهم‌ترین مسائلی است که بهداشت روانی دختران دانش‌آموز را تهدید می‌کند و در نهایت منجر به بروز خودکشی در آنها می‌شود؛ ضمن اینکه حضور بیش از حد دختران در فضای مجازی موجب کاهش شدید ساعات خواب شبانه آنها شده و همه ما می‌دانیم که خواب شبانه تا چه حد برای سلامت روان مهم است».

مدیر برنامه تحقیقاتی دانشگاه “Cornell” گفت:‌ اگر برای استفاده دانش‌آموزان از فضای مجازی به درستی برنامه‌ریزی نشود و آنها از خطراتی که تهدیدشان می‌کند، آگاه نشوند باید منتظر افزایش آمار خودکشی در این قشر باشیم.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of