Friday 29 May 2020 | جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
بازدید: 279

افزایش ابتلا به عفونت HIV در بین زنان و جوانان

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر محمد مهدی‌گویا با اعلام این مطلب اظهار کرد: به نظر می‌رسد که در کنار پرداختن به موضوع پیشگیری از HIV در بین معتادان تزریقی، باید به طور جدی به مسئله پیشگیری از ابتلا به این عفونت در بین صاحبان رفتارهای پرخطر جنسی و به ویژه جوانان نیز توجه جدی داشته باشیم. در همین راستا پیشگیری، اهمیت فوق‌العاده زیادی دارد و خانواده‌ها به‌ویژه والدین و اولیای مدارس، در آموزش‌های پیشگیری ابتلا به عفونت HIV می‌توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند چراکه در غیر این صورت باید شاهد افزایش ابتلا به این عفونت در بین زنان و جوانان باشیم.

وی تصریح کرد: طبیعی است که عدم توجه به آموزش‌های پیشگیرانه به زنان و جوانان، خطر دیگری به همراه دارد و آن، انتقال عفونت HIV از مادر به کودک است. سال گذشته ۱۱۳ مورد ابتلای زنان باردار به عفونت HIV در کشور شناسایی شد که با پیگیری دقیق و درمان همه این افراد، فقط دو مورد کودک مبتلا به HIV در کشور متولد شدند و این ثمره یک کار سنگین در سطح کشور است که چنانچه کوچک‌ترین غفلت و تاخیری در آن صورت گیرد، پیامدهای بهداشتی و اقتصادی بسیار سنگینی در پی خواهد داشت.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پایان افزود: علاوه بر خانواده، مدارس و به‌خصوص دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها محیط‌هایی هستند که می‌توانند در آموزش‌های پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV به جوانان نقش بسیار مهمی داشته باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of