Saturday 19 October 2019 | شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
بازدید: 260

افراد شاغل برای جلوگیری از افزایش وزن میوه‌های تازه بخورند

دکتر فاطمه میرزائی در گفت‌گو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزد: برای جلوگیری از دردهای گرسنگی، بدون مصرف کالری اضافی، جایگزین‌های کم کالری برای تنقلات چاق کننده پیدا کنید. میوه‌های تازه، یک میان‌وعده ایده‌آل هستند.

وی ادامه داد: با استفاده از مواد تازه و کم‌کالری، ساندویچ‌تان را از قبل آماده کنید، مواد تشکیل دهنده می‌توانند شامل کاهو، گوجه‌فرنگی، خیار، پیاز سفید باشد. برای پروتئین هم از ماهی تن، تخم مرغ آبپز یا سینه مرغ استفاده کنید.

میرزائی تصریح کرد: فقط مطمئن شوید که بیش ازحد نمک، مایونز و ادویه‌های چاق کننده نزنید تا محتوای کالری ساندویچ تان پایین بماند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بدن انسان از ۶۰ درصد آب تشکیل شده است و شما باید مایعاتی که از طریق عرق کردن از دست می‌دهید را جایگزین کنید. نوشیدن آب، سرعت سوخت و ساز را افزایش خواهد داد و سموم را از روده‌ها دفع خواهد کرد. همچنین باعث می‌شود که بیشتر احساس سیری کنید، بنابراین پرخوری نمی‌کنید.

وی با اشاره به اینکه کارمندان می‌توانند با صندلی تمرینات ورزشی انجام دهند، افزود: کسانی که برای رفتن به باشگاه وقت ندارند، می‌توانند بدون ترک میز کار، ورزش کنند، اگر مدت زیادی پشت میز کارشان هستند، چندین بار در روز تمرینات صندلی را انجام دهند تا متناسب بمانند. می‌توانند با یک جستجو، بصورت آنلاین تمرینات صندلی ساده‌ای را یاد بگیرند که در زمان رسیدن به کارهایشان، انجام دهند.

میرزائی تاکید کرد: این افراد باید از نوشیدنی‌های گازدار یا  نوشیدنی‌هایی که کالری زیادی دارند، پرهیز کنند. ما توصیه می‌کنیم برای رفع تشنگی‌ فقط از آب ساده استفاده کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه کارمندان باید تنقلات سالم را در دسترس قرار دهند، اضافه کرد: ما توصیه می‌کنیم که یک کیسه پلاستیکی شامل  میوهای خشک و انواع آجیل‌ها را با خود به محل کار ببرند. آنها را در کشوی میزشان نگه دارند. این تنقلات، سالم و کم کالری هستند و سطح قند خون را ثابت نگه خواهند داشت، بنابراین پرخوری نمی‌کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of