Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
بازدید: 804

افتتاح اولین کتابخانه تخصصی اتیسم ایران

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سینا توکلی، مدیر آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اتیسم ایران از افتتاح کتابخانه اتیسم ایران خبر داد و گفت: به همت بزرگ‌سالان طیف اتیسم یعنی نوجوانان و جوانان طیف اتیسم که در دسته بچه‌های طیف اتیسم عملکرد بالا قرار دارند، بیش از ۱۰۰ جلد کتاب تخصصی اتیسم جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به رایزی‌های صورت گرفته با انتشاراتی‌های مختلف کشور برای گردآوری تمام کتاب‌هایی که در خصوص اتیسم در کشور منتشر شده است، گفت: تلاش شد همه کتاب‌ها جمع‌آوری شده و در کتابخانه‌ای متمرکز در اختیار دانشجویان، والدین و تمام افرادی که می‌خواهند در خصوص اتیسم بیشتر بدانند قرار داده شود.

توکلی با اشاره به اینکه این کتابخانه در خانه امید(۲) انجمن امید اتیسم ایران واقع در خیابان جمهوری، خیابان برادران یاسری، نبش دیلمان پلاک ۲ قرار دارد، گفت: خود این خانه هم اهدایی به بیماران اتیسم ایران بوده و سال گذشته به انجمن اهدا شده است.

وی به جمع‌آوری و ارائه کتاب‌های عمومی در حوزه تاریخ، جغرافیا، رمان و … در این کتابخانه نیز اشاره و اعلام کرد: کتاب‌های عمومی هم برای مبتلایان اتیسم بزرگسال که سواد خواندن و نوشتن دارند و می‌‌توانند در آنجا مطالعه کنند ارائه می‌شود.

مدیر آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اتیسم ایران تصریح کرد: این کتابخانه توسط بچه‌های مبتلا به اتیسم اداره می‌شود و حتی شماره گذاری کتاب‌ها، تهیه کارت امانت کتاب، امانت دادن کتاب و … همه توسط خود بچه‌ها صورت گرفته است. دانشجویان، اساتید و علاقه‌مندانی هم که دوست دارند به این کتابخانه کتاب هدیه کنند می‌توانند یک یادداشت اول کتاب برای بچه‌های اتیسم بنویسند و آن را به کتابخانه اهدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: خانه امید ۲ انجمن اتیسم ایران مرکز حرفه‌آموزی و آموزش کارهای اداری، دفتری و آموزش ساخت زیورآلات است که خروجی بچه‌‌هایی که دوره اداری دفتری ما را گذرانده‌اند این است که تعدادی از آنها در این کتابخانه کار می‌کنند.

لازم به ذکر است: مراسم افتتاح این کتابخانه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ فردا در خانه امید(۲) انجمن اتیسم واقع در خیابان جمهوری، خیابان برادران یاسری نبش دیلمان پلاک ۲ برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of