Monday 24 February 2020 | دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
بازدید: 377

اعلام زمان انتخاب رشته مجدد آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی

ه گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)،محمدحسین پورکاظمی، گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۷ می‌توانند از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۵ شهریور تا چهارشنبه نسبت به ویرایش انتخاب‌های خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که تاکنون موفق به انتخاب رشته محل در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۷ نشده‌اند، می‌توانند در زمان مذکور با مراجعه به سایت سنجش پزشکی نسبت به انتخاب رشته در آزمون ارشد پزشکی ۹۷، اقدام کنند.

رئیس سنجش پزشکی از افزایش ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۷ خبر داد و گفت: ۵۰۰ نفر به ظرفیت پذیرفته شدگان در آزمون امسال افزوده شد؛ ما منتظر بودیم تا بتوانیم ظرفیت بیشتری را برای انتخاب رشته داوطلبان در دانشگا‌ه‌های علوم پزشکی فراهم کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون ۲۱ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۷ انتخاب رشته کرده‌اند.

رئیس سنجش پزشکی افزود: : فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته در زمان ویرایش معدل هنگام انتخاب رشته موظف هستند معدل کاردانی خود را افزون بر معدل دوره کارشناسی ناپیوسته اعلام کنند و معدل اعمال شده در نتیجه آزمون کارشناس ارشد علوم پزشکی ۹۷ بر اساس میانگین معدل دو دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته خواهد بود.

رئیس سنجش پزشکی ادامه داد: در صورتی که معدل داوطلبان پس از قبولی در هنگام ثبت نام در دانشگاه بررسی شود و در صورتی که هرگونه مغایرتی دانشگاه مشاهده کند، از ثبت نام داوطلب اجتناب و قبولی و پذیرش داوطلب مردود خواهد شد.

پورکاظمی گفت: داوطلبان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۵ شهریور ۹۷، نتیجه تأیید یا رد استعداد درخشانی را از طریق سایت سازمان سنجش با وارد کردن کد رهگیری مشاهده کنند.

پورکاظمی ادامه داد: داوطلبانی که هنوز سهمیه استعداد درخشان آنها تأیید نشده ولی پیش از این از طریق دانشگاه اقدامات لازم صورت پذیرفته و استعداد درخشانی تأیید شده است، باید با مرکز استعداد درخشان دانشگاه هماهنگ کند تا این موضوع به مرکز سنجش آموزش پزشکی مجددا اعلام شود.

وی ادامه داد: البته تعداد بسیار محدودی از داوطلبان طبق ضوابط و شرایط مجاز به استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون نبودند و اسامی آنها از طرف مرکز سنجش آموزش پزشکی حذف و غیر مجاز اعلام شدند.

رئیس سنجش پزشکی به زمان اعلام نتایج دانشگاه‌های شرایط خاص در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ اشاره کرد و گفت: زمان اعلام نتایج مرحله اول متقاضیان تحصیل در دانشگاه شاهد، ارتش و بقیه‌الله به منظور مصاحبه نیمه اول شهریور اطلاع رسانی خواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of