Saturday 22 February 2020 | شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
بازدید: 141

اعزام نخستین کاروان عملیاتی-امدادی شهرداری تهران به دشت آزادگان و سوسنگرد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی یزدانی با بیان اینکه این کاروان با هماهنگی شاپور رستمی، نماینده شهردار تهران در مناطق سیل زده، به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد، گفت: بخشی از کمک ها در قالب ۱۰ دستگاه کامیون از سوی سازمان مدیریت پسماند ارسال شد که شامل ۲ دستگاه کشنده ، ۲ دستگاه لودر، ۴ دستگاه خودروی حمل زباله فان و ۱۲۰ دست لباس کار خدمات شهرى است.

وی درباره کمک هاى معاونت فنى و عمران نیز اظهار کرد: از سوی این معاونت نیز ۳ دستگاه کمر شکن، ۲ دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر و یک دستگاه وانت به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد. منطقه ١١ نیز ۱۰ دستگاه کامیون، ۲ دستگاه لودر و ۲ دستگاه کمرشکن به مناطق سیل زده این استان ارسال کرد. به گفته یزدانی، سازمان بسیج شهردارى تهران نیز پخت روزانه ۸ هزار پرس غذا و شهرداری منطقه ۲۱ ، ۴ هزار پرس غذا را برعهده گرفته است.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به کمک های سازمان آتش نشانی به مناطق سیل زده استان خوزستان پرداخت و گفت: ۳۳ نفر از پرسنل آتش نشانی به همراه ۹ دستگاه خودروی سبک و سنگین امدادی، یک دستگاه جرثقیل۲۰ تن، یک دستگاه جرثقیل ۱۵ تن، یک دستگاه جرثقیل ۳ تن، یک دستگاه کامیون نجات سنگین(AF)، یک دستگاه خاور حمل تجهیزات، یک دستگاه خودروی نورافشان، یک دستگاه خودروی کاپرا، یک دستگاه خودروی پیکاپ و ۲ دستگاه خودروی سمند در مناطق سیل زده در حال امدادرسانی هستند.

یزدانی تصریح کرد: علاوه بر این، ۲ دستگاه پمپ سنگین ابرا با دبی ۵۵۰۰ لیتر در دقیقه، ۲ دستگاه پمپ دیزلی سنگین کاترپیلار با دبی ۵۰۰۰ لیتر در دقیقه، ۴ دستگاه پمپ فوکس با دبی ۱۶۰۰ لیتر در دقیقه، ۳۵ دستگاه پمپ های کف کش و لجن کش با دبی ۱۰۰۰ لیتر در دقیقه، ۲ دستگاه نورافشان با ژنراتور مربوطه ۲ دستگاه، ۱۵ دستگاه موتور برق پرتابل، ۵۰ تخته چادر بحران، ۲ دستگاه تلفن ماهواره ای و ۴ دستگاه بی سیم دستی (واکی تاکی) راهی مناطق سیل زده دشت آزادگان و سوسنگرد شدند. احتمال دارد در روزهای آینده بنابر نیاز مناطق سیل زده، چندین کاروان اعزام شوند.(شهرنوشت)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of