Wednesday 23 October 2019 | چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
بازدید: 116

اعزام زائران ایرانی به خانه خدا از ۱۷ تیر آغازمی شود و ۱۷ شهریور پایان می یابد

به گزارش خبرگزاری سلامت حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب در حاشیه دومین اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه ، درجمع خبرنگاران افزود: امسال در امضای تفاهم نامه سازمان حج و زیارت با وزارت حج عربستان، طرف مقابل با رویکرد مثبتی برخورد کرد و این تفاهم نامه سریعتر امضا شد.

وی ادامه داد: عربستان خواهان آن است زائران ایرانی که به خانه خدا مشرف می شوند بتوانند اعمال خود را بدون دغدغه انجام دهند، هرچند برای زائران خانه خدا هر اقدامی که هرکشوری انجام دهد کم است و نمی تواند حق حاجی را ادا کند.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در خصوص برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری راهپیمایی اربعین نیز گفت: یکی از ماموریت های بعثه مقام معظم رهبری بیان مسایل فرهنگی اربعین است و بعثه برای اینکه بتواند این ماموریت را به خوبی انجام دهد درعموم موکب های بزرگ، گروه ها و راویان مختلفی را اعزام     می کند که این راویان مسیر حرکت امام حسین (ع) و اهداف قیام عاشورا را با استفاده از تصاویر و نقشه ها برای زائران تشریح می کنند و اطلاع رسانی لازم در این زمینه نیز از سوی رسانه ها انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین نواب افزود: برای کنگره عظیم اربعین هم روحانیونی که به چند زبان مسلط هستند اعزام می شوند و برنامه های فرهنگی را ارایه می کنند.

وی ادامه داد: برگزاری برنامه اربعین همانند برنامه سال های قبل است و با آسیب شناسی صورت گرفته مشکلات شناسایی وبرطرف شده است.

وی اضافه کرد: در شهر کربلا برنامه های تبلیغی و فرهنگی اجرا می شود و در مسیر پیاده روی اربعین نیز برخی از افراد همراه زائران حرکت می کنند و یکی از برنامه های ما راوی همراه است.

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت در خصوص اعزام خبرنگاران و فعالان رسانه ها برای پوشش مراسم اربعین گفت: برای این موضوع در ستاد مرکزی اربعین و کمیته فرهنگی این ستاد پیش بینی لازم صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین نواب ادامه داد: بعثه مقام معظم رهبری موظف است در زمینه خدمات رسانی فرهنگی به زائران خانه خدا و در طول سال در ارتباط با حرم های مقدس درعراق انجام وظیفه کند و فعالیت هایی را انجام دهد.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: بعثه مقام معظم رهبری پیش از این نیزکه سفر زیارتی سوریه برقراربود برای زیارت حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) روحانیون و راهنمایانی را اعزام می کرد تا زائران از این سفر بهره برداری خوبی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب افزود: در جهان اسلام تنها در ایران اسلامی افرادی تربیت شده اند که بتوانند خدمتگزار زائران حرمین شریفین درعراق و سوریه باشند و وقتی زائران در این اماکن حضور پیدا می کنند، از وظایف معرفتی خود آگاه باشند.

وی در ارتباط  با اجلاسیه های آستان های مقدس و بقاع متبرکه گفت: این جلسات موجب هم افزایی می شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ادامه داد: تجربه و اقداماتی که در برخی اماکن مقدس انجام می شود برای زائرانی که به عتبات عالیات درعراق مشرف می شوند قابل استفاده است.

حجت الاسلام والمسلمین نواب افزود: این مشاوره ها هم مورد تاکید ائمه اطهار(ع) و هم عقل انسان ها است و خدا را شاکر هستیم چنین جلساتی در راستای بهینه شدن برنامه های فرهنگی و اجتماعی در اماکن شریف برگزار می شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of