Wednesday 26 February 2020 | چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
بازدید: 111

اعتماد و تکیه بر تولید داخلی؛ بهترین الگوی اقتصاد مقاومتی

ئیس جمعیت هلال‌احمر ضمن صدور دستور سازمانی مبنی بر اینکه همه بخش‌های هلال‌احمر موظفند تا محصولات نساجی هلال ایران را خریداری کنند، اظهار کرد: به علاوه همه دستگاه‌های کشور را به خرید و استفاده از منسوجات و تولیدات داخلی دعوت و اعلام می‌کنیم که هلال‌احمر آمادگی دارد تا سفارش دستگاه‌ها را با بالاترین کیفیت و مزیت رقابتی تولید و عرضه کند.
به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در جلسه شورای معاونین هلال‌احمر با موضوع دستاوردهای جدید و برنامه‌های آتی شرکت نساجی هلال، گفت: شرکت نساجی هلال باید بازار خود را تقویت کند و ما نیز موظفیم تا از این شرکت و تولیدات آن حمایت کنیم.
وی با اشاره به ضرورت رعایت مناسبات اقتصادی در عملکرد شرکت نساجی هلال، گفت: ضروری است در کنار حفظ و ارتقای کیفیت محصولات، پرداخت های به شرکت نیز به‌موقع باشد تا اصل موفقیت یک بنگاه تولیدی رعایت شود.
دکتر ضیایی با تأکید بر اینکه برای مصرف‌کنندگان، کیفیت و برای شرکت تأمین منابع مالی مهم است، اظهار داشت در این مسیر لازم است شرکت نساجی هلال، کیفیت محصولات خود را همواره افزایش و البته در مسیر رقابتی ارتقاء دهد.

شرکت نساجی هلال، باید الگوی بنگاه‌داری باشد

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین با تقدیر از مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، مدیران و بخصوص کارگران زحمتکش شرکت نساجی هلال، بدلیل دستیابی این شرکت به موفقیت‌های چشمگیر در تولید محصولات جدید و البته با کیفیت، عنوان کرد: شرکت نساجی هلال در زمان تحویل به مدیریت جدید، شرایط نامساعدی داشت؛ اما اکنون این شرکت، دستاوردهای خوبی داشته است. سابق بر این هم نساجی هلال بازار خود را داشت، اما محصولات آن با کیفیت پایین و با قیمت غیر رقابتی عرضه میشد و این نقص، همواره دغدغه اصلی مان بود، لذا از ابتدای انتصاب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره جدید، بر این مهم تاکید کردیم که کیفیت بالا و مزیت رقابتی باید به عنوان یک اصل همواره مورد توجه قرار گیرد و دستیابی به الگوی بنگاه داری؛ بعنوان یک شاخص، همواره مورد نظر جمعیت است.

شگفتی جمعیت های ملی از کیفیت و محصولات جدید نساجی هلال

دکتر ضیایی با بیان این که درمیان ١٩٠ جمعیت ملی هلال احمر و صلیب سرخ، تنها ٢ جمعیت به صورت مستقل ملزومات نساجی مورد نیاز خود را تولید می‌کنند، اظهار کرد: بسیاری از روسای و مسوولین جمعیت‌های ملی در بازدیدهای اخیرشان  از شرکت نساجی هلال از توانمندی هلال‌احمر ایران در تولیدات نساجی شگفت‌زده شده و این دستاوردها را تحسین برانگیز و قابل تقدیر دانستند.

اعتماد و تکیه بر تولید داخلی؛ بهترین الگوی اقتصاد مقاومتی است

به گفته دکتر ضیائی یکی از مهمترین وظایف هلال احمر تامین سرپناه و فراهم کردن بستر زندگی(اسکان اضطراری) برای حادثه‌دیدگان است که در این زمینه نیز رهبر معظم انقلاب پس از خدمت رسانی هلال‌احمر به زلزله‌زدگان ورزقان که در مدت بسیار کوتاهی، هلال‌احمر؛ چادرهای بسیاری را برای اسکان هموطنان برپا کرد، فرمودند که «این باورنکردنی است، اما واقعیت دارد.» و این؛ نشان میدهد که هلال احمر در حوادث و سوانح به خوبی عمل کرده است و تکیه بر تولید داخلی، ضمن رفع دغدغه های تأمین به موقع مایحتاج، خود؛ بهترین الگوی عملی اقتصاد مقاومتی است.
وی با تاکید بر این که نگاه شرکت نساجی هلال باید بر مدار تحقیق و توسعه (R&D) باشد، گفت: به علاوه لزوم بازمهندسی این مجموعه و نوآوری و به‌روز کردن ماشین‌آلات، باید مورد توجه قرار گیرد تا هر روز شاهد شکوفایی روزافزون شرکت و الگویی برای سایر واحدهای نساجی در کشور باشیم.
شایان ذکر است در پایان این جلسه؛ از تولیدات جدید شرکت نساجی هلال، رونمایی شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of