Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
بازدید: 676

اعتراض داروسازان در مقابل دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، روز گذشته جمعی از موسسان داروخانه‌های استان تهران در یک حرکت خودجوش و مسالمت آمیز با هدف رساندن صدای اعتراض داروسازان موسس استان تهران نسبت به تاخیر هفت ماهه سازمان تامین اجتماعی در باب پرداخت معوقات در مقابل دفتر اسناد پزشکی این سازمان تجمع کردند که با عکس‌العمل منطقی مسئولان این سازمان مواجه شدند.

به گفته یکی از داروسازان حاضر در این تجمع، مسئولان دفتر اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی، داروسازان را با احترام به سالن اجتماعات هدایت کرده و در آنجا در فضایی دوستانه، طرفین موضوع را کالبدشکافی کردند.

درخواست تجمع کنندگان که به نمایندگی از سایر داروسازان موسس داروخانه، گردهم آمده بودند، پاسخگویی مستدل و منطقی مسئولین سازمان تامین اجتماعی در رابطه با طولانی شدن پرداخت معوقات داروخانه‌ها بود.

تاکید داروسازان در این نشست، توجه دادن مسئولین سازمان به رای قطعی شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری مبنی بر اجرایی دانستن ماده ۳۸ قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال ۹۳ مجلس شورای اسلامی در خصوص الزام سازمان‌های بیمه‌گر به پرداخت ۶۰ درصد صورت حساب‌های ارسالی ظرف دو هفته به عنوان علی الحساب و مابقی مطالبات تا سه ماه پس از تحویل اسناد مربوطه، بود و مطالبه دیگری جز اجرای قانون نداشتند.

علیرضا سالم در این خصوص گفت: داروخانه‌ها ویترین تمام نمای جامعه پزشکی و داروساز است که به عنوان آخرین حلقه اتصال بیمار در چرخه درمان ایفای نقش می‌کند، هرگونه تحمیل شرایط غیر منطقی اقتصادی به داروخانه‌ها، منجر به اخلال در روند صحیح درمان بیماران می‌شود و به همین جهت داروسازان موسس داروخانه، خواستار تمکین سازمان‌های بیمه گر به قوانین و مقررات کشور هستند.

در این جلسه، عابدین رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی استان تهران به نمایندگی از سازمان تامین اجتماعی با داروسازان مذاکره کرده و قول داد موضوع را پیگری کند و پیگیری‌ها حاکی از آن است که سازمان تامین اجتماعی تا عصر دیروز، یک ماه از معوقات خود را پرداخت کرده است. (مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of