۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

اظهارنظر عجیب معاون مستعفی امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید هادی حسینی درباره استعفایش از سمت معاونت امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: استعفا داده‌ام، اما به مشکلی درخصوص انتقالم خورده‌ام که اگر حل شود، به جایگاهم بازمی‌گردم. از طریق جانبازی، بازگشت به کار کردم و در موضوع صندوق بازنشستگی مشکلی پیش آمد که اگر آن مشکل برطرف شود، به محل کارم بازمی‌گردم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این استعفا ربطی به انتخابات دوره آینده مجلس شورای اسلامی دارد یا خیر؟ گفت: خیلی ارتباط ندارد، ولی بی‌ارتباط هم نیست. اگر نتوانم مسیرم را در وزارت ورزش و جوانان ادامه دهم، قطعاً به سمت حضور در انتخابات مجلس می‌روم.

معاون مستعفی امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان که ۳۵ روز در این سمت فعالیت داشت، در پاسخ به این سوال که آیا حضورش در وزارت ورزش ارتباطی با موضوع استیضاح مسعود سلطانی‌فر داشته است یا خیر؟ عنوان کرد: هیچ آدم عاقلی معاون وزیر در حال استیضاح نمی‌شود، ولی به خاطر علاقه‌ به سلطانی‌فر و ورزش و همچنین سابقه‌ای که در ورزش داشتم و اینکه برنامه‌ای برای انتخابات نداشتم و می‌خواستم کار کنم، به وزارت ورزش رفتم. دو دلیل وجود داشت که کارم به چالش خورد؛ یکی متأسفانه بداخلاقی نمایندگان فعلی حوزه انتخابیه بود که این اتفاق رخ داد. مورد دوم همین چالشی است که در بحث بازنشستگی‌ام پیش آمد، یعنی صندوق بازنشستگی، نه خودِ بازنشستگی. چون من جانباز هستم و براساس بند چ ماده ۸۷ برنامه ششم توسعه می‌توانم به کارم بازگردم و تا سن ۶۵ سال و تا سابقه ۳۵ سال ادامه خدمت دهم.

حسینی ادامه داد: مقام معظم رهبری بعد از جریان بازنشستگی در مجلس  و طرح این موضوع فرمودند که یکسری بودند که در سن جوانی استخدام شدند و ۳۰ سال‌شان در زمانی تمام شده و می‌شود که اول بهره‌دهی آنهاست. من هم در سن ۱۸، ۱۹ سالگی جذب سپاه پاسداران در زمان انقلاب شدم و از آن موقع تا سال ۹۰ ادامه دادم که می‌خواستم مجلس بروم و درخواست بازنشستگی کردم. با ۲۹.۵ سال خدمت بازنشسته شدم و بعد از این قانون درخواست بازگشت به کار کردم و امکان بازگشتم هم تا ۶۵ سالگی و با توجه به مدرک دکترا و موضوع جانبازی امکان دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر این فرصت خدمت ایجاد شد، حتما این این فرصت استفاده می‌کنم، اگر ایجاد نشد، در جای دیگری به کشور و نظام و مملکت حتماً خدمت می‌کنم. من فرزند این سرزمینم و ولایی، مسلمان و جانباز نظام جمهوری اسلامی هستم و نه در خارج از کشور و نه هیچ جای دیگری پلی برای خودم نگذاشته‌ام که بگویم جایی است که اگر نظام لطمه ببیند، ما سالم بمانیم. من با نظام آمدم، با نظام هستم و با نظام از دنیا می‌روم و برای این نظام از دنیا می‌روم و به این موضوع هم افتخار می‌کنم.(تسنیم)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of